2022-05-27

Pielęgnacja ciała

Czy domowe sposoby na cellulit mogą być skuteczne?

Cellulit to bardzo rozpowszechniona dolegliwość – dotyczy nawet 85% osób dorosłych, częściej kobiet niż mężczyzn. W większości przypadków stanowi on problem estetyczny, a nie zdrowotny, ale nie oznacza to, że z jego obecnością trzeba się pogodzić. Istnieje bowiem wiele różnych zabiegów na cellulit – zarówno domowych, jak i profesjonalnych. Czy jednak domowe sposoby na cellulit na udach albo brzuchu faktycznie mogą być skuteczne?

 

 

Zabiegi na cellulit - pośladki i uda kobiety trzymającej pomarańcze

 

 

Z tekstu dowiesz się:

  • czym jest cellulit i jak się objawia,
  • czy są skuteczne domowe sposoby na cellulit,
  • jakie zabiegi na cellulit ma w ofercie klinika Estell w Warszawie.

Cellulit to nieregularne podskórne zgrubienia, rozszerzenie porów oraz obrzmienie naskórka występujące w obrębie bioder, brzucha, pośladków i ramion – częściej u kobiet niż u mężczyzn. Bezpośrednią anatomiczną przyczyną cellulitu są zaburzenia w krążeniu krwi oraz chłonki, które z kolei mogą być wywoływane np. przez zmiany hormonalne, indywidualne predyspozycje genetyczne, nieprawidłową dietę oraz niedostateczną dawkę aktywności fizycznej.

W zdecydowanej większości przypadków cellulit to problem estetyczny, a nie zdrowotny (choć czasami mogą mu towarzyszyć np. zmiany żylne albo opuchlizna tkanek), ale nie oznacza to, że trzeba się pogodzić z jego obecnością. Istnieją bowiem rozmaite zabiegi, które pomagają zredukować nieestetyczną „skórkę pomarańczową”.

Zabiegi na cellulit – domowe sposoby mogą być skuteczne!

Wiele zabiegów na cellulit można wykonywać w domu, bez użycia specjalistycznego, kosztownego sprzętu. I choć są one skuteczne i pomagają w redukcji cellulitu, to należy mieć świadomość, że efekty nie będą bardzo spektakularne i nie da się ich uzyskać od razu:

  • Prysznic z masażem

Bardzo prosty domowy sposób na cellulit to po prostu… codzienny prysznic, tyle że wykonywany w odpowiedni sposób, a mianowicie z naprzemiennym polewaniem skóry objętej zmianami strumieniami zimnej i ciepłej wody, co poprawia krążenie krwi oraz limfy. Dodatkowo podczas brania prysznica warto masować ciało za pomocą szorstkiej rękawicy lub gąbki – taki masaż pozwala wzmocnić naczynia krwionośne oraz usunąć toksyny z organizmu.

  • Peeling

Omawiając domowe zabiegi na cellulit, nie można zapominać o peelingach – nie tylko pozwalają one usunąć martwy naskórek, ale także stymulują przepływ krwi i limfy, ujędrniają i wygładzają skórę, co łącznie pomaga redukować cellulit. Można sięgnąć zarówno po gotowe peelingi dostępne w sklepach, jak i przygotować kosmetyk samodzielnie, np. z gruboziarnistej soli morskiej wymieszanej z oliwą albo grubo zmielonych ziaren kawy wymieszanych z olejem kokosowym.

  • Szczotkowanie ciała na sucho

Domowy sposób na cellulit to także szczotkowanie ciała na sucho przy użyciu rękawicy lub specjalnej szczotki. Wykonywanie okrężnych ruchów w miejscach objętych cellulitem pozytywnie wpływa na krążenie krwi i limfy, przyspiesza usuwanie produktów ubocznych przemiany materii, uelastycznia oraz wygładza skórę. Szczotkowanie na sucho można wykonywać nawet codziennie, ważne tylko, aby robić zawsze w kierunku serca.

Najlepsze zabiegi na cellulit w klinice Estell

Jeśli zależy nam na bardziej spektakularnych, a jednocześnie szybszych efektach walki z cellulitem, warto zdecydować się na zabiegi profesjonalne. Szeroki wybór zabiegów na cellulit można znaleźć w ofercie warszawskiej kliniki Estell.

Jednym z nich jest zabieg Icoone – skuteczne narzędzie w walce zarówno z cellulitem tłuszczowym, włóknistym, jak i wodnym. Urządzenie to jest wyposażone w zmechanizowane głowice z rolkami masującymi posiadającymi liczne mikrootwory. Zasysają one skórę, ale bez jej uszkadzania, tworząc zjawisko tzw. multimikrostymulacji – pozwala to na redukcję cellulitu, ujędrnienie i uelastycznienie skóry.

Inny zabieg na cellulit to Storz – w tym przypadku w celu redukcji zmian wykorzystuje się właściwości fali akustycznej, której wzrastające ciśnienie powoduje rozerwanie zbitych włókien tkanki podskórnej, likwidację komórek tłuszczowych i ujędrnienie skóry. Pierwsze efekty można zauważyć już po pierwszym zabiegu, a końcowy rezultat uzyskujemy po 3-6 miesiącach.

Źródło:

https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:J4_OFuVZatYJ:https://journals.viamedica.pl/forum_medycyny_rodzinnej/article/download/19706/15420+&cd=2&hl=pl&ct=clnk&gl=pl&client=firefox-b-d

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar