Cellulit to bardzo rozpowszechniona dolegliwość – dotyczy nawet 85% osób dorosłych, częściej kobiet niż mężczyzn. W większości przypadków stanowi on problem estetyczny, a nie zdrowotny, ale nie oznacza to, że z jego obecnością trzeba się pogodzić. Istnieje bowiem wiele różnych zabiegów na cellulit – zarówno domowych, jak i profesjonalnych. Czy jednak domowe sposoby na cellulit na udach albo brzuchu faktycznie mogą być skuteczne?
Z tekstu dowiesz się:
- czym jest cellulit i jak się objawia,
- czy są skuteczne domowe sposoby na cellulit,
- jakie zabiegi na cellulit ma w ofercie klinika Estell w Warszawie.
Cellulit to nieregularne podskórne zgrubienia, rozszerzenie porów oraz obrzmienie naskórka występujące w obrębie bioder, brzucha, pośladków i ramion – częściej u kobiet niż u mężczyzn. Bezpośrednią anatomiczną przyczyną cellulitu są zaburzenia w krążeniu krwi oraz chłonki, które z kolei mogą być wywoływane np. przez zmiany hormonalne, indywidualne predyspozycje genetyczne, nieprawidłową dietę oraz niedostateczną dawkę aktywności fizycznej.
W zdecydowanej większości przypadków cellulit to problem estetyczny, a nie zdrowotny (choć czasami mogą mu towarzyszyć np. zmiany żylne albo opuchlizna tkanek), ale nie oznacza to, że trzeba się pogodzić z jego obecnością. Istnieją bowiem rozmaite zabiegi, które pomagają zredukować nieestetyczną „skórkę pomarańczową”.
Zabiegi na cellulit – domowe sposoby mogą być skuteczne!
Wiele zabiegów na cellulit można wykonywać w domu, bez użycia specjalistycznego, kosztownego sprzętu. I choć są one skuteczne i pomagają w redukcji cellulitu, to należy mieć świadomość, że efekty nie będą bardzo spektakularne i nie da się ich uzyskać od razu:
- Prysznic z masażem
Bardzo prosty domowy sposób na cellulit to po prostu… codzienny prysznic, tyle że wykonywany w odpowiedni sposób, a mianowicie z naprzemiennym polewaniem skóry objętej zmianami strumieniami zimnej i ciepłej wody, co poprawia krążenie krwi oraz limfy. Dodatkowo podczas brania prysznica warto masować ciało za pomocą szorstkiej rękawicy lub gąbki – taki masaż pozwala wzmocnić naczynia krwionośne oraz usunąć toksyny z organizmu.
- Peeling
Omawiając domowe zabiegi na cellulit, nie można zapominać o peelingach – nie tylko pozwalają one usunąć martwy naskórek, ale także stymulują przepływ krwi i limfy, ujędrniają i wygładzają skórę, co łącznie pomaga redukować cellulit. Można sięgnąć zarówno po gotowe peelingi dostępne w sklepach, jak i przygotować kosmetyk samodzielnie, np. z gruboziarnistej soli morskiej wymieszanej z oliwą albo grubo zmielonych ziaren kawy wymieszanych z olejem kokosowym.
- Szczotkowanie ciała na sucho
Domowy sposób na cellulit to także szczotkowanie ciała na sucho przy użyciu rękawicy lub specjalnej szczotki. Wykonywanie okrężnych ruchów w miejscach objętych cellulitem pozytywnie wpływa na krążenie krwi i limfy, przyspiesza usuwanie produktów ubocznych przemiany materii, uelastycznia oraz wygładza skórę. Szczotkowanie na sucho można wykonywać nawet codziennie, ważne tylko, aby robić zawsze w kierunku serca.
Najlepsze zabiegi na cellulit w klinice Estell
Jeśli zależy nam na bardziej spektakularnych, a jednocześnie szybszych efektach walki z cellulitem, warto zdecydować się na zabiegi profesjonalne. Szeroki wybór zabiegów na cellulit można znaleźć w ofercie warszawskiej kliniki Estell.
Jednym z nich jest zabieg Icoone – skuteczne narzędzie w walce zarówno z cellulitem tłuszczowym, włóknistym, jak i wodnym. Urządzenie to jest wyposażone w zmechanizowane głowice z rolkami masującymi posiadającymi liczne mikrootwory. Zasysają one skórę, ale bez jej uszkadzania, tworząc zjawisko tzw. multimikrostymulacji – pozwala to na redukcję cellulitu, ujędrnienie i uelastycznienie skóry.
Inny zabieg na cellulit to Storz – w tym przypadku w celu redukcji zmian wykorzystuje się właściwości fali akustycznej, której wzrastające ciśnienie powoduje rozerwanie zbitych włókien tkanki podskórnej, likwidację komórek tłuszczowych i ujędrnienie skóry. Pierwsze efekty można zauważyć już po pierwszym zabiegu, a końcowy rezultat uzyskujemy po 3-6 miesiącach.
Źródło: