2022-04-28

Twarz

Wszystko, co musisz wiedzieć o zaletach zabiegu mezoterapii

Mezoterapia to holistyczne rozwiązanie odchudzające, które zyskuje coraz większą popularność. Jest używany w Europie od ponad 50 lat, ale dopiero teraz zaczął się upowszechniać w Stanach Zjednoczonych.

 

 

 

 

Zaletami mezoterapii są:

  • Wspomaga leczenie zarówno objawów otyłości, jak i podstawowej jej przyczyny,
  • Mezoterapię można łączyć z innymi zabiegami odchudzającymi, takimi jak dieta lub ćwiczenia.
  • Jest mniej inwazyjnym zabiegiem niż zabiegi chirurgiczne, więc wiąże się z mniejszym ryzykiem.
  • Zabiegi mezoterapii nie wywołują skutków ubocznych, ponieważ zamiast leków stosuje się naturalne substancje, takie jak witaminy, minerały i ekstrakty roślinne.

Zabieg jest zabiegiem nieinwazyjnym, bezbolesnym i bezpiecznym. Stanowi alternatywę dla liposukcji i innych zabiegów chirurgicznych. Igły wbija się w skórę w określone obszary ciała, gdzie gromadzą się komórki tłuszczowe. Nacisk igieł na te obszary powoduje tak zwany „mikrouraz”. To sprawi, że organizm zareaguje uwalniając substancje chemiczne, które będą stymulować komórki tłuszczowe do rozpoczęcia rozpadu. Ten proces może potrwać do dwóch lat, aby uzyskać najlepsze wyniki, ale zależy to również od Twojej nadwagi lub otyłości, a także od Twojego wieku i płci. Zabiegi takie jak mezoterapia mikroigłowa Wrocław cieszą się nie tylko lokalnie, ale i w całym kraju bardzo dużym zainteresowaniem.

Możliwości mezoterapii

Mezoterapia igłowa to zabieg polegający na wstrzykiwaniu leków do skóry właściwej i tkanki podskórnej w celu leczenia stanów takich jak cellulit, rozstępy i blizny. Korzyści z mezoterapii igłowej obejmują:

  • Redukcję cellulitu i rozstępów,
  • Wspomaganie gojenia blizn potrądzikowych,
  • Blaknięcie trądziku,
  • Poprawa tekstury, odcienia i koloru skóry,
  • Redukcja zmarszczek.

Czym jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa to zabieg polegający na wstrzyknięciu środka miejscowo znieczulającego oraz niewielkiej ilości rozcieńczonego kwasu octowego w celu pobudzenia uwalniania kwasów tłuszczowych z adipocytów. Zastrzyki wykonuje się w określone obszary, takie jak brzuch lub za kolano, gdzie gromadzi się nadmiar tłuszczu.

Jak wybrać odpowiedniego specjalistę do zabiegu mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa to zabieg polegający na wstrzyknięciu roztworu w skórę za pomocą bardzo cienkich igieł. Igły mają zwykle średnicę nie większą niż 0,5 mm, a zabieg można zastosować na dowolną część ciała. Zabieg wykonywany jest przez doświadczonego specjalistę, który ma duże doświadczenie w tej metodzie.

Wstrzykiwanie roztworów za pomocą igieł to nic nowego, ale to, co czyni mezoterapię igłową wyjątkową jest to, że roztwory są wstrzykiwane za pomocą bardzo cienkich igieł, dzięki czemu są praktycznie bezbolesne i niewidoczne na powierzchni skóry.

 

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar