2022-04-06

Paznokcie

Lakier hybrydowy – dlaczego jest lepszy niż tradycyjny?

Dlaczego lakiery hybrydowe cieszą się tak dużą popularnością wśród pań? Jakie są ich mocne strony i czemu powszechnie są uważane za znacznie lepsze niż lakiery tradycyjne?

 

 

 

Dlaczego warto wybrać lakier hybrydowy, a nie tradycyjny?

Każda z nas kocha mieć piękne i estetyczne paznokcie, które przyciągają wzrok wszystkich wkoło. Nie jest też tajemnicą, że dokładamy wiele starań, aby taki efekt osiągnąć. Niestety wizyty u kosmetyczki są bardzo kosztowe, wiążą się z dojazdami oraz dopasowaniem do grafiku w salonie. Dlatego też wiele kobiet decyduje się na manicure hybrydowy w domowym zaciszu wykonany samodzielnie. Wbrew pozorom nie jest to tak trudne, a lakier hybrydowy ma naprawdę wiele przewag nad lakierem tradycyjnym.

Lakier hybrydowy jest przede wszystkim znacznie trwalszy i o wiele lepiej trzyma się na paznokciach niż lakier tradycyjny. Manicure hybrydowy może pozostać na Twoich paznokciach nawet przez 3-4 tygodnie, po tym czasie trzeba dokonać zmiany z powodu odrostów. Ponadto lakiery hybrydowe pozwalają na tworzenie bardzo efektownych i oryginalnych kompozycji, które będą zachwycały nie tylko Ciebie, ale i osoby z Twojego otoczenia. Lakiery tradycyjne zna każda z nas, w końcu zwykle od tego zaczynałyśmy przygodę z malowaniem paznokci. Jeśli jednak masz taką możliwość, koniecznie sprawdź lakiery hybrydowe.

Lakier hybrydowy – jak wybrać najlepszy?

W dzisiejszych czasach dostęp do lakierów hybrydowych jest ogromny, bez trudu znajdziesz całą paletę rodzajów i kolorów w sklepach stacjonarnych i online. Z pewnością jednak zależy Ci, aby na Twoich paznokciach znalazły się lakiery naprawdę jakościowe. Jak zatem znaleźć taki lakier hybrydowy? Nie powinnaś kierować się wyłącznie ceną, nie zawsze przecież najdroższy produkt faktycznie jest najlepszy. Dobrym sposobem jest poradzenie się bardziej doświadczonych koleżanek czy znajomej kosmetyczki, jakich lakierów używa i jakie ma doświadczenia z poszczególnymi markami. Koniecznie zwróć także uwagę na skład lakieru. Dobry, markowy lakier nie powinien zawierać takich substancji jak DBP, toluen czy formaldehyd. Ponadto na to, jak pracuje się z danym lakierem hybrydowym, wpływa jego konsystencja. Jeżeli lakier jest zbyt rzadki, będzie spływał z paznokcia, natomiast za gęsty lakier trudno Ci będzie równomiernie rozprowadzić na płytce.

Jeśli już uzbroisz się w choć kilka lakierów hybrydowych, jesteś o krok od rozpoczęcia pracy nad swoim pierwszym manicure hybrydowym. Do manicure potrzebujesz jeszcze kilku urządzeń i akcesoriów, takich jak frezarka do paznokci, baza do hybryd, top do hybryd czy cleaner. Wykonanie manicure hybrydowego nie jest specjalnie trudne, choć oczywiście przy pierwszych próbach możesz napotkać drobne problemy. Bez obaw – na pewno wkrótce będziesz miała wystarczającą wprawę, aby stworzyć jedyne w swoim rodzaju kompozycje na paznokciach!

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar