2022-03-29

Biżuteria

Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

Kolczyki to jeden z najpopularniejszych rodzajów biżuterii. Przez większość kobiet noszone są nie tylko na specjalne okazje, ale po prostu na co dzień. Dlaczego warto je nosić? Jakie są zalety kolczyków? Jak wybrać kolczyki do kształtu twarzy, aby prezentowały się pięknie i dodawały uroku? Dowiedz się już teraz!

 

 

 

 

Zalety kolczyków

Kolczyki mają bardzo wiele zalet. Choć zazwyczaj są niewielkie i zdawałoby się, że niepozorne, mogą zupełnie odmienić wygląd. Istotny jest jednak ich prawidłowy dobór, o czym szerzej poniżej. Podstawową zaletą dobrze dobranych kolczyków jest to, że nie tylko same w sobie są ozdobą, ale podkreślają kształt twarzy, wydobywając z niej wszystko, co najlepsze. Mogą również podkreślić i „podbić” kolor oczu oraz uwydatnić makijaż. Jeśli masz kilka par kolczyków, nawet zakładając ten sam strój, za każdym razem możesz uczynić go zupełnie innym, dzięki odpowiednio dobranym dodatkom.

Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

Właściwy dobór jest niezwykle ważny. Nieodpowiednio dobrane kolczyki mogą bowiem sprawić, że osiągniesz efekt odwrotny, niż zamierzałaś. Jak zatem dobrać kolczyki? W pierwszej kolejności musisz ustalić, jaki masz kształt twarzy. Owalny, okrągły, kwadratowy czy może trójkątny? Jeśli jesteś szczęśliwą posiadaczką owalnej twarzy, masz prawo do absolutnego szaleństwa. Wszelkie wielkości, długości, kształty i wzory kolczyków są dozwolone, bo do owalu po prostu wszystko pasuje.

Kiedy natomiast masz twarz okrągłą, zdecydowanie unikaj owalnych i okrągłych kolczyków, które jeszcze bardziej uwypuklą tę cechę. Śmiało sięgaj po wszelkie wiszące kolczyki, przekonaj się także do ostrych, geometrycznych kształtów, które sprawią, że twarz optycznie będzie smuklejsza, wydłużona.

Ciekawym kształtem twarzy jest trójkąt. Jego charakterystyczną cechą jest wąski podbródek przy jednocześnie stosunkowo szeroko rozstawionych kościach policzkowych. W tym przypadku bardzo dobrze sprawdzą się kolczyki o okrągłym i owalnym kształcie, które wizualnie „wygładzą” rysy i nadadzą twarzy łagodniejszego wyrazu.

Na koniec kwadrat. Podobnie jak w przypadku twarzy trójkątnej, tak i tutaj świetnie wypadną kolczyki okrągłe i wszystkie inne o łagodnym, opływowym kształcie, które optycznie złagodzą rysy i nadadzą im lekkiego wyrazu.

Nic na siłę!

Pomimo tego, że znasz zasady doboru kolczyków i teoretycznie wiesz, jaki model byłby najlepszy, wcale nie masz na niego ochoty? Lubisz iść pod prąd i przeciwstawiać się wszelkim regułom? Rób to! Pamiętaj o tym, że najważniejsze jest to, aby dobrze czuć się we własnym ciele i postępować w zgodzie ze sobą. Jeśli uszczęśliwia Cię „nieodpowiedni” do kształtu Twojej twarzy wzór kolczyków i czujesz się w nim świetnie, nie zastanawiaj się. Noś go i baw się przy tym doskonale!

 

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar