2022-02-08

WARTO WIEDZIEĆ

Ciekawe pomysły na prezent dla młodej mamy

Narodziny dziecka to moment szczególny, zarówno dla rodziców, jak i dla rodziny oraz przyjaciół. To także okazja do świętowania. Warto w tak ważnej chwili być blisko, przyjść z gratulacjami i przynieść coś miłego na prezent. Co kupić młodej mamie? Podpowiadamy.

 

 

Nie zapominaj, że Mamie też się coś należy!

Kiedy rodzi się dziecko, zwyczajowo rozpieszcza się je ubrankami, przytulankami i innymi drobiazgami. To tradycja, która pozwala bliskim maluszka powitać go, a jednocześnie odciążyć rodziców od różnych zakupów, które są niezbędne, gdy pojawia się noworodek. Jednak w obliczu całej tej hojności młoda matka może czasami czuć się trochę zapomniana.

Ta, która właśnie urodziła, z odwagą i po 9 miesiącach ciąży, zasługuje na odrobinę uwagi. Po ciąży, która z pewnością była synonimem ciężkich nóg, kłopotów ze snem i mnóstwa codziennych zmartwień, nie wspominając już o pojawieniu się dziecka (krótkie noce, brak czasu dla siebie, trochę (dużo?) stresu), młoda mama jest często wyczerpana. Co kupić młodej mamie, aby poczuła się doceniona – i dopieszczona?

Pomysły na prezent dla młodej mamy

Kobieta tuż po urodzeniu dziecka jest tak zaabsorbowana maleństwem, że pochłania ono całą jej uwagę. Warto jej wówczas przypomnieć, że ona sama też jest ważna! Jeżeli zafundujesz jej masaż, z pewnością będzie zachwycona. Możesz zaproponować jej zabieg w domu lub w salonie urody, aby ulżyć jej zdrętwiałemu ciału i zaoferować jej chwilę relaksu tylko dla siebie na godzinę (kiedy ty zajmujesz się dzieckiem!).

Jeżeli wolisz podarować swojej żonie, siostrze lub przyjaciółce coś, co zostanie na dłużej, pomyśl o szczotkach do masażu. Masaż na sucho znakomicie pobudza krążenie, pomaga w usunięciu skórki pomarańczowej, odstresowuje i pozwala ogólnie poczuć się lepiej. Szczotki mają różną twardość, w zależności od tego, do jakich części ciała się ich używa.

Inne pomysły na prezent dla młodej mamy godne uwagi to:

  • ciepły, pluszowy szlafrok,
  • pidżama do karmienia,
  • koc z wełny merynosa,
  • bidon lub kubek termiczny,
  • mufka,
  • termofor,
  • pakowna torba dla mamy.

Co kupić młodej mamie na urodziny?

Urodziny to dzień, który młoda mama do tej pory spędzała zupełnie odmiennie. Pojawiło się dziecko i to ono jest teraz w centrum jej świata – jeżeli nawet organizuje przyjęcie, nie jest jedyną jego bohaterką. Toteż pomysły na prezent dla młodej mamy na urodziny muszą uwzględniać także jej ukochane niemowlę. Podaruj jej zatem coś, co przysłuży się i jej i dziecku. Mogą to być personalizowane ubrania i poduszki, łagodne mydła i kremy nawilżające itd.

Ostatnio bardzo popularne stało się chustonoszenie – zwiększa ono poczucie bezpieczeństwa dziecka i wzmacnia więź łączącą je z matką. Jeśli więc przedstawione wcześniej propozycje tego, co kupić młodej mamie nie przekonały Cię, piękna, pomyśl o pięknej, kolorowej chuście do noszenia.

Powodzeniem cieszą się także tradycyjne upominki – kwiaty, czekoladki, herbata, do których można dołączyć akcesoria dla niemowląt: smoczki, becik, grzechotki i inne. Najważniejsze, by podarunek był czymś od serca – to, co liczy się najbardziej, to Twoja pamięć i obecność!

 

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar