2022-01-24

Czy wiesz, że...

Jakie funkcje mają aplikacje ciążowe?

W obecnych czasach mało kto wyobraża sobie codzienność bez smartfona, naturalnie z dostępem do internetu. To nowoczesne narzędzie, dzięki któremu szybko możemy się z kimś skontaktować, odnaleźć poradę, jaka nas interesuje, lub zapisywać oraz sprawdzać istotne chwile w kalendarzu. Telefony komórkowe upraszczają życie, gdyż dzięki zainstalowanym na nich aplikacjom mobilnym, zdecydowanie możemy zmieniać przedmioty domowego użytku. Pośród znanych aplikacji są także takie, jakie mogą śledzić na bieżąco przebieg ciąży.

 

 

 

Aplikacja ciążowa – najistotniejsze funkcje

Rozpiętość aplikacji ciążowych niejednokrotnie jest myląca dla ewentualnej użytkowniczki. Każdy program ma odmienny zestaw elementów, jakie okazują się dobre. Jak więc dobrać ów najdoskonalszy? Na samym starcie należałoby zaznajomić się z ich najistotniejszymi funkcjami. Ważnym zadaniem, jakie ma aplikacja ciąża jest odliczanie do porodu, więc pokazywanie, w jakim trymestrze znajduje się przyszła matka i ile dni pozostało do rozwiązania. Przy okazji pozwoli z tygodnia na tydzień monitorować etapy rozwoju dziecka.

Można w nią wprowadzić terminy konsultacji medycznych, badań wraz z przypomnieniem np. w formie sygnału dzień wcześniej. Dobrze się ta możliwość sprawdza kiedy mamy parę konsultacji do zrealizowania u rozmaitych specjalistów, łatwo zapomnieć wtedy datę oraz godzinę. Natomiast tak aplikacja nam sama podpowie. W poszczególnych aplikacjach jest dopuszczalna propozycja chatu ze specjalistą, Wielokrotnie bezpłatna jest jedna porada w miesiącu. Jednak można wykupić sobie pakiet, jaki zapewnia wielokrotne korzystanie z pomocy.

Jaką aplikację dla pań w ciąży odpowiednio dobrać?

Przede wszystkim należałoby na samym starcie oszacować własne potrzeby. Na to, jakie wyjście sprawdzi się odpowiednio, wpłynie to, czy zależy nam przede wszystkim na dostępie do informacji na temat rozwoju malca oraz czasu ciąży tydzień po tygodniu, lub pragniemy mieć także dostęp do porad pozostałych pań spodziewających się dziecka z odpowiednim terminem porodu, natomiast może poszukujemy gotowych list, jakie ułatwią nam w przygotowaniach, na przykład przez określenie co musi odnaleźć się w wyprawce.

Aplikacja ciążowa – czemu należałoby ją mieć?

Ciążowe aplikacje dla przyszłych matek są lubiane poprzez użytkowniczki, ponieważ dają cały wachlarz najistotniejszych danych o ciąży. Dotyczą one przeważnie m.in. rozwoju dziecka lub mechanizmów oraz zmian, będących w ciele mamy w trakcie ciąży. Co więcej, większość spośród programów na smartfon dla ciężarnych kobiet przewiduje dodawanie swoich notatek, np. na temat wagi dziecka na następnych etapach rozwoju, tworząc przy tym całościowy „pamiętnik” okresu prenatalnego.

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar