2021-09-17

Włosy

Jak zadbać o włosy po wakacjach – praktyczne porady

Piękne włosy to prawdziwa ozdoba każdej kobiety. W okresie wakacyjnego wypoczynku wystawiamy je jednak często na wielką próbę. Promieniowanie słoneczne, sól, kąpiele. Tuż po urlopie włosy pilnie wymagają dodatkowego wsparcia, by zachować piękny i zdrowy wygląd na długi czas.

Jak zająć się włosami, żeby odzyskały blask i witalność po wakacjach? Kilka wskazówek zamieścimy w dalszej części artykułu.
 
 
 
 

Co szkodzi włosom podczas urlopu?

 
Gdy my wypoczywamy, włosy często są narażone na działanie wielu szkodliwych czynników. Jeśli nie zadba się o nie prawidłowo, wówczas zostawia się je na pastwę promieniowania UV, wysokiej temperatury, wiatru oraz słonej wody. Równie niebezpieczna bywa chlorowana woda w basenie.
 
Co dzieje się z włosami? Najczęściej długofalowa ekspozycja włosów na wymienione powyżej bodźce sprawia, że tracą naturalny blask i kolor. Stają się matowe, przesuszone i mocno się kruszą. Włosy po wakacjach potrafią też mocno się puszyć i nie pozwalają na idealne ułożenie fryzury. W takiej sytuacji trzeba zadbać o odpowiednią regenerację, by włosy odzyskały optymalna kondycję.

 

SOS dla włosów – jak o nie zadbać po wakacjach?

 
Co zrobić, by poprawić wygląd włosów? Trzeba przeprowadzić odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne. Na samym początku warto zacząć od dogłębnego oczyszczenia. Wiele osób zapomina o tym, że samo umycie włosów to stanowczo za mało. Równie ważne jest usunięcie wszelkich zanieczyszczeń ze skóry głowy. Stosuje się do tego oczywiście odpowiednio dobrane szampony, a także peelingi.
 
Prawidłowo oczyszczona skóra głowy lepiej wchłania składniki czynne, co pozwala na głębokie nawilżenie jej i odżywienie, co stymuluje cebulki włosowe do wytężonej pracy.
 
Po wakacjach włosy są zazwyczaj mocno przesuszone. Po dokładnym oczyszczeniu włosów i skóry, trzeba zatem odżywić je i głęboko nawilżyć. Do tego celu stosuje się odżywki i maski, zawierające humektanty i emolienty. Substancje należącej do pierwszej grupy nawilżają włosy, a emolienty tworzą na ich powierzchni warstwę ochronną, która pozwala dłużej utrzymać wodę wewnątrz włosa. Szeroki wybór wysokiej jakości produktów do pielęgnacji włosów, można znaleźć choćby na stronie: Evital.pl.
 
 
Po udzieleniu włosom pierwszej, intensywnej pomocy, trzeba oczywiście prowadzić cały czas systematyczną pielęgnację odpowiednimi kosmetykami, dostosowanymi do indywidualnych potrzeb skóry i włosów.
 

Regularna pielęgnacja i profilaktyka kluczem do sukcesu

 
Po okresie wakacyjnym włosy najczęściej potrzebują nieco czasu na to, by dojść do równowagi. Specjaliści twierdzą, że okres powrotu do optymalnej kondycji może trwać nawet dwa miesiące. W tym czasie lepiej powstrzymać się od mocno obciążających włosy zabiegów, w tym na przykład farbowania lub rozjaśniania, by nie narazić ich na jeszcze większe zniszczenia.
 
Dodatkowo, warto na co dzień dbać o to, by podczas pielęgnacji dostarczać włosom wszystkich cennych składników, zachowując równowagę PEH, a także zabezpieczać je przed czynnikami zewnętrznymi.
 
Profilaktyka i ochrona pozwala zminimalizować negatywny wpływ słońca i szkodliwych substancji na włosy. Wówczas nawet po dłuższym wyjeździe wakacyjnym zachowają one dobrą kondycję i piękny wygląd.
 
 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar