2021-07-23

WSPIERAMY AKCJE

O bezpiecznym seksie na Pol’and’Rock Festival 2021

Pol’and’Rock Festival to święto muzyki i rozmów o wszystkim. Dzięki Towarzystwu Rozwoju Rodziny nie zabraknie też rozmów o seksie, a przede wszystkim o profilaktyce zakażeń HIV oraz chorób przenoszonych drogą płciową

Zielona Góra, 22 lipca 2021 r. – Po roku przerwy, 29 lipca, w nowym miejscu – na lotnisku Makowice-Płoty w zachodniopomorskim rozpoczyna się 27. Pol’and’Rock Festival. Wraz z nim akcja profilaktyki oraz  edukacji na temat HIV/AIDS i chorób przenoszonych drogą płciową pod nazwą „Miłość, młodość, odpowiedzialność”. Projekt realizuje zielonogórski oddział Towarzystwa Rozwoju Rodziny, który edukuje uczestników tej imprezy nieprzerwanie od 1998 roku. Tegoroczna akcja zostanie przeprowadzona dzięki środkom z grantu przyznanego Towarzystwu w konkursie Pozytywnie Otwarci.
 
 
 
Towarzystwo Rozwoju Rodziny podczas Pol’and’Rock Festival
 
 
Warsztaty Towarzystwa Rozwoju Rodziny podczas Pol’and’Rock Festival
 
 
„Na naszym stoisku dowiecie się wielu rzeczy o seksualności, relacjach i związkach, orientacji psychoseksualnej, dojrzewaniu, antykoncepcji, infekcjach przenoszonych drogą płciową, o tym, gdzie i jak bezpiecznie sprawdzić swoje zdrowie, o planowanym i chcianym rodzicielstwie, prawach seksualnych i reprodukcyjnych. Słowem wszystkiego, co chcielibyście wiedzieć o seksie, a nie zawsze macie kogo o to zapytać – na luzie, w przystępny sposób, bez skrępowania i tematów tabu. Im więcej wiemy tym bezpieczniej możemy realizować swoją seksualność i się nią cieszyć” – zachęca dr Joanna Dec-Pietrowska, która koordynuje projekt Towarzystwa Rozwoju Rodziny – Zielona Góra. 
 
Podczas czterech dni festiwalowych na stoisku edukacyjnym TRR dostępne będą ulotki i broszury na temat zakażeń przenoszonych drogą płciową (STI), testowania się w tym kierunku, a także profilaktyki. Będą rozmowy, ale też mini warsztaty dotyczące szacowania ryzyka, zakażenia HIV/STI, bezpiecznych zachowań oraz umiejętności interpersonalnych. Wyszkoleni edukatorzy Towarzystwa Rozwoju Rodziny w Zielonej Górze zorganizują gry, quizy i konkursy edukacyjne. Będą rozdawać ulotki, lubrykanty, i prezerwatywy.
 
„Pol’and’Rock to ważny festiwal dla tysięcy młodych ludzi w Polsce. A już w tym roku, po doświadczeniu pandemii COVID-19, może to być wydarzenie niezwykłe. Trzeba zrobić wszystko, żeby młodzież wróciła z festiwalu szczęśliwa, ale też zdrowa. Wierzę, że stoisko Towarzystwa Rozwoju Rodziny, organizacji, która zna tę imprezę, jak chyba żadna inna, przyczyni się do tego, że zarówno na niej, jak i w przyszłości uczestnicy festiwalu będą lepiej niż dotychczas dbali o bezpieczeństwo swoje i innych” – powiedział Paweł Mierzejewski z Gilead Sciences, koordynator programu Pozytywnie Otwarci.
 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar