2021-07-07

ROZRYWKA

L’ORÉAL PARIS składa hołd roli kobiet w filmie inaugurując LIGHTS ON WOMEN AWARD

 L’ORÉAL PARIS składa hołdroli kobiet w filmie inaugurując 

LIGHTS ON WOMEN AWARD -
NAGRODĘ DLA NAJBARDZIEJ OBIECUJĄCEJ REŻYSERKI 
 
To właśnie dziś, po rocznej przerwie wystartował 74 Festiwal Filmowy w Cannes. Tegoroczna edycja będzie mieć wyjątkowe znaczenie, ponieważ w sposób szczególny podkreśli rolę kobiet w branży filmowej, czyniąc je tym samym głównymi bohaterkami Festiwalu. 
 
 
 
 
 
 
 
LIGHTS ON WOMAN AWARD to niezwykła nagroda utworzona przez L’Oréal Paris, która powędruje do jednej z najzdolniejszych reżyserek biorących udział w konkursie Filmów Krótkometrażowych podczas Festiwalu w Cannes. Zwyciężczyni i jej dzieło zostaną wytypowani z selekcji filmów krótkometrażowych Festiwalu oraz z programu filmów krótkometrażowych wysłanych przez międzynarodowe szkoły filmowe. Ostateczna decyzja zostanie ogłoszona przez laureatkę Oscara i ambasadorkę marki L’Oréal Paris - aktorkę Kate Winslet. Uroczyste wręczenie nagrody odbędzie się podczas galowej kolacji Jeune Cinéma w Cannes 16 lipca. 
 
WPROWADZENIE NAGRODY DEDYKOWANEJ REŻYSERKOM FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH MA NA CELU WSPIERANIE UTALENTOWANYCH KOBIET I NIWELOWANIE DYSPROPORCJI POMIĘDZY TWÓRCAMI RÓŻNYCH PŁCI
 
Od ponad dwudziestu lat marka L'Oréal Paris funkcjonuje jako Oficjalny Partner festiwalu w Cannes, tworząc idealny duet składający hołd pięknu, którego definicja określa nie tylko wygląd zewnętrzny, ale także wewnętrzną siłę, charyzmę, talent i pasję. Grażyna Torbicka, globalna Ambasadorka marki L'Oréal Paris, powtarza, że Cannes jest kobietą i trudno się z nią nie zgodzić. Festiwal coraz częściej „przemawia” kobiecym głosem. Zaś dzięki stworzeniu przez L’Oréal Paris specjalnego programu nagród dla kobiet kina - podczas 74-tej odsłonie Festiwalu - ten głos będzie wyjątkowo znaczący.
 
„To kolejny, ekscytujący krok we współpracy z L’Oréal Paris. Marka niezmiennie wspiera Cannes oraz całą społeczność filmową”  – mówi Thierry Frémaux, dyrektor Festival International du Film de Cannes. „Nagroda LIGHTS ON WOMEN AWARD stanie się idealną okazją do uhonorowania zasłużonych twórczyń i wpisuje się w szersze zaangażowanie konkursu filmów krótkometrażowych oraz programów filmów krótkometrażowych międzynarodowych szkół filmowych w dążeniach do podkreślenia roli promowania nowych kobiecych talentów”  - dodaje. 
 
Celem nagrody jest zarówno docenienie i pokazanie światu wybitnych kobiecych talentów, jak i przełamanie dysproporcji pomiędzy twórcami różnych płci. W tym momencie ta nierównowaga jest wręcz zatrważająca.
Niedostateczna reprezentacja kobiet w filmie jest jednym z głównych problemów w tej branży. Dane statystyczne obnażają ten problem bezlitośnie: w 2019 r. w Hollywood było tylko 10,7% kobiet-reżyserów filmowych*. Tylko 21,3% filmów krótkometrażowych zostało wyreżyserowanych przez kobiety, tylko 7 twórczyń zostało nominowanych do nagrody za najlepszą reżyserię podczas rozdania Oscarów*. Potrzeba przywrócenia równowagi oraz konieczność walki z uprzedzeniami jest tu prawdziwym wyzwaniem. Idea women empowerment jest od lat integralną częścią filozofii L'Oréal Paris. Marka kibicuje wszystkim kobietom, a nagroda LIGHTS ON WOMAN jest wzmocnieniem i podkreślenie ich głosu w branży filmowej.
 
WYJĄTKOWE WYRÓŻNIENIE ZAPROJEKTOWANE, ABY POBUDZAĆ KREATYWNOŚĆ
I WZMACNIAĆ WEWNETRZNĄ SIŁĘ
 
Laureatka LIGHTS ON WOMEN AWARD otrzyma wsparcie finansowe w wysokości do 30 000 €. To wyjątkowe wyróżnienie stanie się także platformą dla większej widoczności, a także umożliwi dostęp do „siostrzanego” grona talentów filmowych. 
 
 « L’Oréal Paris to marka kobieca i feministyczna. Wierzymy, w potrzebę wspierania kobiet w pokonywaniu barier i możliwość wywierania wpływu na długoterminowe, pozytywne zmiany w ich społecznościach » – mówi Delphine Viguier-Hovasse, Global Brand President, L’Oréal Paris. « Ogromna dysproporcja kobiet w filmie wymaga wsparcia na dużą skalę i jesteśmy dumni, że dzięki naszej marce i jej zasobom, możemy walczyć o widoczność kobiet wraz z gronem niesamowitych aktorek, które zgodziły się być ambasadorkami L’Oréal Paris. Mocno wierzymy w zasadność wspierania utalentowanych kobiet i potrzebę tworzenie im przestrzeni, w której będą mogły błyszczeć ». 
 
Aktorka Kate Winslet dodaje: „To ogromny zaszczyt być Jurorką w programie, który promuje uznanie dla niezwykłych kobiet-twórczyń filmowych i móc uhonorować tak niesamowite talenty. Bardzo ważne jest, abyśmy pracowali razem jako społeczność, aby dążyć do parytetu płci w naszej branży i cieszę się, że mogę wspierać rodzinę L’Oréal Paris w tak ważnych działaniach”. 

Festiwal Filmowy w Cannes potrwa od 06-go do 17-go lipca, co oznacza, że czeka nas aż 11 dni pełnych niezwykłych emocji. I absolutnie wyjątkowych wrażeń. Ta edycja zapowiada jeszcze więcej historycznych momentów przełamujących schematy dotyczące zarówno przemysłu filmowego, jak i wszystkich kobiet – tych na czerwonym dywanie, jak i tych poza nim.
 
__
 
#lorealparis  #lightsonwomen #worthit
#cannesfilmfestival #cannes2021
@lorealparis
 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar