2021-05-08

KSIĄŻKA

Książka Dom sekretów Natalia Bieniek

Muszę przyznać, że z niecierpliwością czekałam na książkę "Dom sekretów" Natalii Bieniek, a potem z wypiekami na twarzy zaczynałam czytać. Nie jestem fanką książek, które przenoszą nas do dawnych czasów, jednak tytuł książki sprawił, że byłam ciekawa jaka przygoda jest przede mną. 

 

 
W książce znajdziemy wszystko: Łódź lat trzydziestych, która prezentuje się zdecydowanie inaczej niż obecna, kamienicę pełną mieszkanców, z których każdy wiele przeżył i każdy ma jakieś sekrety i tajemnice, mamy śledztwo, nierozwiązaną zbrodnie, ciekawe postacie i ciekawą historię, która przeplata przeszłość z teraźniejszością.  
 
Pierwsza połowa książki nie była przywitana przeze mnie z entuzjazmem, jednak po przeczytaniu całości przyznaję, że to dzięki temu czytelnik jest ładnie wprowadzony w atmosferę i klimat Łodzi lat trzydziestych. W połowie książki historia na początku zawiła, zaplątana i niejasna nabiera tempa. Nie da się nic ze sobą połączyć, przewidzieć, wywnioskować i przez to książka bardzo wciąga. Historia opowiada losy kobiet, z których każda jest inna, ma odmienne pochodzenie i historię w tle. Losy kobiet, a na początku młodych dziewcząt, łączą się i splatają je na całe życie. Z każdym rozdziałem dowiadujemy się więcej, ale umiarkowanie, tak aby niezbyt szybko rozwiązać całą zagadkę. 
 
Książka wciąga, a my widzimy jak życie nie oszczędzało żadnej z bohaterek. Żyły w trudnych czasach, musiały podejmować trudne decyzje, a czasem znajdowały się w sytuacjach bez wyjścia, które wymuszały na nich decyzje wprost nie do wyobrażenia. 
 
Książkę polecam, czyta się bardzo dobrze, a świat lat trzydziestych w dawnej Łodzi jest niezwykle barwny i wciągający. 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar