2021-05-08

Paznokcie

Manicure i pedicure – co wpływa na ich trwałość?

Można pokusić się o stwierdzenie, że najlepszą ozdobą dłoni i stóp są zadbane paznokcie, czyli perfekcyjny manicure i pedicure. Warszawa jest jednym z miast, gdzie różnorodne stylizacje paznokci cieszą się niesłabnącą popularnością. Odpowiadamy na pytanie, od czego zależy trwałość manicure i pedicure i co robić, aby móc cieszyć się nienagannym wyglądem paznokci jak najdłużej.

 


Rodzaj stylizacji
 
Rodzaj stylizacji to jeden z najistotniejszych czynników mających wpływ na jej trwałość. Jeśli chodzi o manicure i pedicure, Warszawa jest jedną z lokalizacji, gdzie z łatwością znaleźć można zarówno produkty, jak i narzędzia do samodzielnego malowania paznokci różnymi metodami. Co więcej, nie brak w stolicy profesjonalnych salonów oferujących tego typu usługi – warto zatem wiedzieć, jakiego rodzaju propozycje charakteryzują się największą trwałością. Do najpopularniejszych rozwiązań bez wątpienia zaliczyć można stylizacje tradycyjne, zazwyczaj utrzymujące się na paznokciach do kilku dni, a także stylizacje hybrydowe, które świetnie się prezentują przez ok. 3 tygodnie w przypadku manicure i nawet do 5 tygodni w przypadku pedicure.
 
Kondycja i sposób przygotowania płytki paznokcia
 
Warto mieć na uwadze fakt, że stylizacja wykonana na problematycznej lub zniszczonej płytce paznokcia może okazać się mniej trwała. W przypadku, gdy kondycja płytki nie jest najlepsza, dobrym pomysłem będzie skorzystanie z zabiegów pielęgnacyjnych poprzedzających nałożenie na nią kolorowej warstwy. Jeśli chodzi o zabiegi regeneracyjne, a także manicure i predicure Warszawa ma sporo do zaoferowania – to jedna z lokalizacji, gdzie w profesjonalnych salonach kosmetycznych, takich jak na przykład Fingerspa, uzyskać można kompleksowe wsparcie.
 
Dla trwałości koloryzacji płytki niezwykle ważny jest sam sposób przygotowania paznokci do zabiegu. Skórki powinny być umiejętnie odsunięte lub wycięte, a płytka paznokcia delikatnie, lecz dokładnie zmatowiona i odtłuszczona. W tym miejscu należy wspomnieć również o wpływie wybranego kształtu paznokcia na utrzymywanie się stylizacji – aby cieszyć się optymalną trwałością manicure, warto postawić na zaokrąglone propozycje, takie jak między innymi delikatny migdał lub owal, które są mniej narażone na urazy mechaniczne.
 
Sposób wykonania stylizacji
 
Trwałość stylizacji w dużej mierze zależy także od sposobu jej wykonania. Bez względu na typ lakieru, jakim malowane są paznokcie, szczególną uwagę należy zwrócić na skórki – ich zalanie nie tylko wygląda nieestetycznie, ale również znacznie skraca trwałość manicure i pedicure. Ponadto, aby uzyskać możliwie najlepsze efekty, płytka paznokcia powinna być pokryta równomiernie cienkimi warstwami lakieru. W tym miejscu warto również wspomnieć o zabezpieczeniu wolnego od koloryzacji brzegu paznokcia. Ten prosty zabieg pozwala wyeliminować problem podchodzenia powietrza pod lakier oraz odpryskiwania przy końcówce paznokcia, a tym samym – pozytywnie wpływa na wytrzymałość całej stylizacji.

Manicure i pedicure w codziennym funkcjonowaniu
 
Chociaż w temacie, jakim jest manicure i pedicure Warszawa dostarcza szerokie wsparcie – zarówno, jeśli chodzi o zakup produktów do pielęgnacji, jak i usługi doświadczonych stylistek – o trwałość efektów zabiegu warto zadbać także we własnym zakresie. Podczas różnego rodzaju obowiązków domowych dobrym pomysłem jest używanie ochronnych rękawic – w ten sposób minimalizujemy ryzyko kontaktu lakieru z detergentami, które mogą naruszyć jego strukturę. Codzienna pielęgnacja i ochrona paznokci również przekłada się na stan wykonanego manicure oraz pedicure. Warto więc za pomocą odpowiednio dobranych kosmetyków utrzymywać je w dobrej kondycji. Dzięki temu paznokcie pozostaną odżywione, a stylizacja – efektowna na długo.
 
 

Komentarze (1)

Ewa (2021-05-12 19:52:12)
pedicure
Ja ostatnio odkryłam serię Pharm Foot do pielęgnacji stóp i to jest sztos. Kosmetyki salonowe, ale można je tez kupić w salonie i używać w domu. Stopy w końcu są zadbane.
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar