2021-04-30

Warto odwiedzić...

W majówkę zwiedzaj Francję wirtualnie

Nie tylko pandemia, ale i prognoza pogody psują tegoroczną Majówkę. Problem postanowili rozwiązać polscy przewodnicy z Lazurowego Wybrzeża, którzy organizują na żywo wirtualne zwiedzanie Nicei, Monte Carlo, Cannes i Saint-Tropez.

 

Saint-Tropez 

Zdjęcia: Tomasz Bobrowski

 

Saint-Tropez 

 

Zdjęcia: Tomasz Bobrowski

 

 
Dominika Nogier i Tomasz Bobrowski to polscy przewodnicy na Lazurowym Wybrzeżu, którzy w czasie pandemii wirtualnie pokazują Francję turystom. Z pomocą przyszedł portal Facebook, który uruchomił płatne wydarzenia online. Wystarczy kupić bilet na wydarzenie, usiąść wygodnie w fotelu i oglądać na żywo spacer po Francji.
 
 
 
 
 
 
- Wirtualne zwiedzanie Nicei z przewodnikiem na żywo kosztuje tylko 8,99 zł. Cena może być tak atrakcyjna, bo dzięki Internetowi możemy dotrzeć do wielu turystów jednocześnie - mówi Dominika Nogier, przewodniczka i właścicielka biura podróży wycieczkidofrancji.pl. - Dla nas to zupełnie nowe doświadczenie, zatem musieliśmy się odpowiednio przygotować do takiej formy oprowadzania - dodaje.
 
 
- Za nami już kilka transmisji testowych, które Polacy od razu polubili - mówi Tomasz Bobrowski, autor bloga LazurowyPrzewodnik.pl. - Kupiliśmy dobrej jakości bezprzewodowe mikrofony, bo poza ładnymi widokami to nasza wiedza pozwala turystom poznać ten piękny region. Za kamerę służy telefon na gimbalu, czyli urządzeniu, które stabilizuje obraz - dodaje T. Bobrowski.
 
Z wirtualnych wycieczek na żywo korzystają nie tylko osoby, którym pandemia pokrzyżowała podróżnicze plany. Bilety kupują także ludzie starsi oraz osoby, którym stan zdrowia uniemożliwia poruszanie się. - Dla nich to nowe okno na świat. Kupują od razu bilety na wszystkie nasze spacery, bo tylko w ten sposób mogą zobaczyć odległe miejsca z komentarzem profesjonalnego przewodnika - kończy D. Nogier.
 
 
Dołączenie do zwiedzania jest niezwykle proste i dostępne dla wszystkich Internautów. Nie trzeba nawet mieć konta w serwisie Facebook. Wystarczy wejść na stronę wydarzenia (https://fb.me/e/44r6GJ9mt) i kupić bilet płacąc kartą. Nagranie spaceru jest dostępne po jego zakończeniu, zatem można je obejrzeć o dowolnej porze.
 
Linki do zaplanowanych wydarzeń:
Zwiedzanie Nicei, 2 maja, godz. 10: https://fb.me/e/44r6GJ9mt 
Zwiedzanie Cannes 9 maja, godz. 10: https://fb.me/e/FHAnYtzw 
Zwiedzanie Monte Carlo, 16 maja, godz. 10: https://fb.me/e/2liYfzskd 
 
W planie: zwiedzanie Saint-Tropez, Awinion oraz Marsylii
 
Dane kontaktowe:
Dominika Nogier, wycieczkidofrancji.pl, tel. +48 602 189 298, kontakt@wycieczkidofrancji.pl 
Tomasz Bobrowski, LazurowyPrzewodnik.pl, tel. +48 501 392 453, tomek@lazurowyprzewodnik.pl
 
Zdjęcia: Tomasz Bobrowski

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar