2021-04-28

Pielęgnacja ciała

5 zasad pielęgnacji twarzy i ciała

Demakijaż

Efektowny make-up stanowi dopełnienie urody każdej kobiety. Należy jednak pamiętać, że cera potrzebuje również wypoczynku. Wieczorem warto więc przeprowadzić demakijaż, aplikując odpowiedni kosmetyk za pomocą higienicznego płatka. W przypadku ciężkiego make-upu przydatnym produktem jest preparat wzbogacony olejkami. Po usunięciu makijażu można również zrobić subtelny masaż swojej twarzy.

Tonik

W obrębie cery gromadzą się różnorodne zanieczyszczenia. Warto więc regularnie tonizować twarz, stabilizując pH skóry. Preparat pozwala zwiększyć ilość składników pobieranych przez komórki cery z innych produktów kosmetycznych.

 

 

 

Pielęgnacja cery

Stosowane kremy powinny odpowiadać zapotrzebowaniu skóry. Cera, wymaga bowiem odpowiedniego nawilżenia i odżywienia. Po przebudzeniu warto rozprowadzić po twarzy krem na dzień, zawierający składniki, korzystnie wpływające na działanie komórek skóry. Świetnym rozwiązaniem jest również stosowanie serum pod oczy. Przed aplikacją preparatu warto pamiętać o rozgrzaniu kosmetyku pomiędzy dłoniami. W przypadku wieczornej pielęgnacji można stosować krem na noc, zawierający składniki odmładzające, witaminy i mikroelementy. Preparat ułatwi skórze prawidłowe przeprowadzenie procesów naprawczych. Osoby, zmagające się z trądzikiem lub łojotokiem, powinny zrezygnować ze stosowania zbyt ciężkich kosmetyków. Krem na dzień o lekkiej konsystencji stanowi również bezpieczne rozwiązanie dla kobiet o cerze mieszanej.

Pielęgnacja ciała

Warto pamiętać, że nie tylko cera, ale i skóra całego organizmu wymaga odpowiednich zabiegów na bazie dobrej jakości kosmetyków. Chcąc dobrze wyglądać, warto więc stosować odpowiednie kremy do ciała, pozwalające zminimalizować niekorzystny wpływ promieni UV oraz suchego powietrza. Należy jednak pamiętać, by wybrany produkt miał dobry skład. Formułę działania preparatu warto również dobrać do zapotrzebowania swojej skóry.

Prawidłowe oczyszczanie

Wiele osób stosuje w ramach codziennej higieny produkty o intensywnym działaniu. Preparaty te mogą powodować uciążliwe podrażnienia i wysuszenia skóry. W przypadku zaobserwowania tego typu zmian po wyjściu spod prysznica warto zdecydować się na zakup produktów o delikatniejszej formule działania. Mogą to być mydła, zawierające dużą ilość lipidów. Warto pamiętać, że kąpiel bardzo często powoduje odwodnienia komórek skórnych. Bezpieczne rozwiązanie stanowi więc prysznic. Nie należy jednak używać gorącej wody. Letnia temperatura nie powoduje wysuszenia cery.

Chcąc zachować optymalną kondycję swojej skóry, warto stosować dobrej jakości kosmetyki. Przy wyborze odpowiednich preparatów należy wziąć pod uwagę zapotrzebowanie i rodzaj swojej cery. W przypadku ewentualnych wątpliwości można skorzystać z opinii innych osób, które zdecydowały się na zakup konkretnego produktu.

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar