2021-03-12

DEKORACJA WNĘTRZ

Nowoczesne firany do salonu z balkonem – na jakie się zdecydować?

Salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. To właśnie w nim spędzamy czas z najbliższymi, relaksujemy się po długim dniu i przyjmujemy gości. Nic zatem dziwnego, że do wyglądu salonu przywiązujemy tak dużą wagę. Każdy pragnie przecież, by prezentował się on elegancko i gustownie. Jedną z kwestii, którą należy rozważyć podczas urządzania tego pomieszczenia, jest aranżacja okien, a dokładnie wybór odpowiednich firan. Nie ulega wątpliwości, że firany są nie tylko modnym, ale i praktycznym dodatkiem. Mogą całkowicie odmienić wygląd pomieszczenia i podkreślić jego charakter. Co więcej, zapewniają prywatność i chronią domowników oraz gości przed wścibskimi spojrzeniami. Jak zatem wybrać nowoczesne firany do salonu z balkonem?

 

 

 

Firany dopasowane do stylu pomieszczenia
Podczas wyboru firanek, które zawisną na oknach salonu, warto uwzględnić kilka czynników. Jednym z nich jest stylistyka całego pomieszczenia. Nowoczesny salon może mieć różne oblicza, a jego design świetnie podkreślisz za pomocą dekoracji okien. W pomieszczeniach urządzonych w stylu glamour wspaniale sprawdzają się firanki z połyskującymi elementami lub wykonane z lśniącego, grubego materiału. Z kolei w salonach skandynawskich doskonale wyglądają minimalistyczne firany o prostej formie i w stonowanym kolorze. Jeśli całe pomieszczenie jest utrzymane w jednolitej kolorystyce, firanki w intensywnej barwie mogą być ciekawym akcentem dekoracyjnym, dzięki któremu wnętrze nie będzie nudne. Natomiast w mieszkaniu w stylu rustykalnym bądź prowansalskim doskonale będą się prezentować firanki wykonane z naturalnych materiałów, takich jak len czy bawełna.
 
Firanki, które będą idealnie pasowały do różnych styłów pomieszczenia kupisz w internetowym sklepie Swiat Firan i Zasłon. Pełną ofertę sklepu znajdziesz pod linkiem - www.swiatfiranzaslon.pl
 
Funkcjonalna dekoracja okna balkonowego
Kupując firanę, która zawiśnie na oknie balkonowym, należy kierować się czymś więcej niż względami estetycznymi. Jeśli balkon jest często użytkowany, wtedy firana będzie bardziej narażona na ewentualne zagniecenia, zabrudzenia, a nawet rozdarcia. Warto wybierać firanki uszyte z trwałych tkanin, które nie uszkodzą się podczas otwierania i zamykania okna.
 
Czy wiesz, że za pomocą firanek możesz optycznie powiększyć lub pomniejszyć pomieszczenie? Jeśli Twój salon jest mały, wybierz długie firany, które sięgają do podłogi i zawieś je na jak najmniej widocznym karniszu. Dzięki temu pomieszczenie będzie się wydawało wyższe i bardziej przestronne. W małym salonie nie sprawdzą się firany z ciężkich i grubych materiałów ani w duże wzory. Natomiast pomieszczenie o dużej powierzchni daje większe możliwości, jeśli chodzi o aranżację okien. A co zrobić, jeśli twoje okno balkonowe jest nieproporcjonalnie małe bądź duże w stosunku do ściany, na którym się znajduje? Odpowiednio dobrana firana pozwoli ci optycznie zmienić rozmiar okna. Jeśli jest ono zbyt wąskie, wybierz firankę, która jest nieco szersza niż jego obramowanie. Gdy materiał będzie zachodził nieco na ścianę obok okna, wtedy wyda się ono większe. Aby optycznie pomniejszyć zbyt szerokie okno balkonowe, zawieś firanę, która zasłania wyłącznie powierzchnię jego otworu.
 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar