2021-02-24

Nowinki

Gdzie kupić ubrania dobrej jakości?

Masz wrażenie, że każde ubranie, które kupujesz, jest na jeden sezon? Szybko się mechaci, przeciera, rozciąga? W takim razie kupujesz odzież niskiej jakości. Jak tego uniknąć? Dzielimy się radami, dzięki którym Twój następny zakup na pewno będzie udany!

 

 

Metki, metki, metki…

Jeśli chcesz kupić ubranie dobrej jakości, musisz wyrobić sobie nawyk sprawdzania metek. To tam znajdziesz najważniejsze informacje, które są podstawą do wnioskowania o jakości materiału. Skład świadczy m.in. o tym, czy ubranie jest wytrzymałe, wygodne, zdrowe dla ciała.

Na szczególnej uwadze warto mieć ubrania z materiałów naturalnych (len, bambus, bawełna, wełna), bo to w nich skóra czuje się najlepiej. Są to też jedyne opcje dla osób z wrażliwą skórą. Niemniej, nie oznacza to, że syntetyczne czy sztuczne włókna trzeba całkiem przekreślić. Nie da się ich uniknąć np. gdy szukasz dobrej jakości ubrania sportowego czy stroju kąpielowego.

Pamiętaj też, że metka nie mówi wszystkiego, bo na jakość ubrania nie wpływa jedynie materiał.

Miejsce zakupu

Chociaż sieciówki nie są w 100% złe, bo i w nich znajdują się kolekcje dobrej jakości, to jednak prawdopodobieństwo sprawdzenia się takiego ubrania jest stosunkowo niskie. Wszystko przez to, że międzynarodowe korporacje produkują odzież masowo i po kosztach. W efekcie trudno liczyć na to, że posłużą klientom długo.

Dużo lepszym wyborem będą niewielkie lokalne sklepy czy modny butik online. Są to miejsca, w których znajdują się wyselekcjonowane, trudnodostępne kolekcje, często jakości premium. Oczywiście i w tym sektorze znajdują się też wyjątki, ale prawdopodobieństwo zadowolenia jest znacząco większe od zakupów w sieciówkach.

Jakość szycia

Nie tylko materiał ma znaczenie, lecz także jakość szycia. I prawdą jest, że wykonanie najlepiej oceni szwaczka czy krawiec, niemniej każdy może wyciągnąć pewne wnioski. Należy zwrócić uwagę na to, czy ubrania są wykończone, a szycia mocne. Wystające nitki zdarzają się nawet w dobrych domach mody, ale jeśli znajdują się, na co drugim ubraniu, jakość szycia prawdopodobnie nie jest wysoka. Co wprawniejsze oko może przyjrzeć się również symetrii szyć. Krzywe mogą świadczyć o niestarannej produkcji.

Opinie o marce

Ostatnią rzeczą, jaką warto wziąć pod uwagę, są opinie o marce. Nie wszyscy producenci są uznawani za tych, którzy produkują ubrania dobrej jakości. Wręcz przeciwnie, taka renoma jest rzadkością. To zatem cenna informacja, która pomoże Ci w wyborze właściwych, wytrzymałych ubrań. Możesz zapytać o zdanie swoich znajomych lub po prostu zapoznać się z opiniami zamieszczanymi w internecie.

 

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar