2021-02-18

Pielęgnacja ciała

Jeden? Za wszystkie! Supreme Balm Body & Face dokonały na teraz

Czy jeden kosmetyk może być tak uniwersalny, że zadba o wszystkie partie ciała? Równie dobrze sprawdzi się w przypadku skóry młodej i dojrzałej, bezproblemowej i tej z niedoskonałościami? Twarzy, dłoni, stóp, a nawet ust i włosów? I latem, i zimą? Tak. To Supreme Balm Body & Face, którego fenomen wyjaśnia mgr chemii, Technolog - Barbara Zapisek.

 
Podobno to oczy są zwierciadłem duszy. Ale to nie one, a skóra odzwierciedla to, co dzieje się w naszym organizmie. Dlatego mimo że z fizjologicznego punktu widzenia każda skóra jest taka sama, to w zależności od osoby i pory roku może mieć zupełnie odmienne potrzeby, by móc prawidłowo funkcjonować oraz pięknie i zdrowo wyglądać. Jakich składników zatem potrzebujemy, by jak najdłużej cieszyć się „skórą dziecka”? Jak zadbać o twarz i ciało zimą, gdy skóra narażona jest na wiatr, mróz, wysuszające centralne ogrzewanie i nagle zmiany temperatur?
 
 
 
Barbara Zapisek Samarite
 
 

33 zioła? Oto potęga natury!
 
Barbara Zapisek zauważa, jak istotny dla skuteczności produktu jest inteligentny dobór składników aktywnych. „Skuteczność kosmetyków Samarité wynika z ogromnego doświadczenia profesjonalnych zielarzy zbieranego przez wiele lat. Zestaw trzydziestu trzech ziołowych ekstraktów, które są bazą uniwersalnych produktów marki, funkcjonuje jako całość. Mikstury zostały tak skomponowane, że jeden składnik podbija działanie drugiego, w efekcie w całym układzie zachodzi synergia”. Marka duży nacisk kładzie także na naturalny zapach, dlatego każdy z produktów Samarité nie zawiera syntetycznych kompozycji zapachowych, ani takich, jakimi posługuje się perfumeria. „Esencjonalny aromat, m.in. nuty tymianku czy wanilii, w całości pochodzą z roślinnych ekstraktów” – tłumaczy Zapisek.
 
Wszechstronny? Wręcz nadzwyczajny!
 
Supreme Balm Body & Face to preparat tak wszechstronny, że można go określić mianem nadzwyczajny. Jest na tyle wielozadaniowy, że nie trzeba mieć już wielu produktów na różne problemy, wystarczy jeden na każdy z nich. Jak wyjaśnia ekspert: „Połączenie ziół, z którego korzystamy w Samarité od dawna ma zastosowanie w medycynie do leczenia odleżyn, oparzeń, odmrożeń czy rybiej łuski, ponieważ powoduje bardzo intensywną regenerację tkanek. Mając to na uwadze, chcieliśmy stworzyć kosmetyk codziennego użytku, który będzie prawdziwym balsamem dla skóry, szczególnie problematycznej. Udało się zastosować aptekarską wiedzę w kosmetologii, dzięki czemu Supreme Balm Body & Face Samarité jest idealny do pielęgnacji skóry atopowej, doskonale koi podrażnienia oraz ma także wiele innych zastosowań”.
 
 

Nawilżenie bez wody? Oczywiście!
 
Supreme Balm Body & Face to balsam do całego ciała, który nie zawiera wody, a przy tym błyskawicznie zespaja się ze skórą, o wiele szybciej niż zwykły balsam czy olejek. Daje efekt „skóry dziecka”. Jak to możliwe? Jak tłumaczy Barbara Zapisek: „W tym produkcie zupełnie nie ma wody. Zawiera on natomiast emolient, który oprócz tego, że sam znakomicie nawilża skórę, również transportuje składniki aktywne, np. inne emolienty. Tworzy tzw. okluzję wewnętrzną, to znaczy opatula od środka komórki skóry. Taki wewnętrzny opatrunek stanowi zabezpieczenie przed transepidermalną ucieczką wody, czyli wysychaniem skóry. Efekt, jaki zapewnia ten emolient, można więc porównać do zraszania wodą spieczonej ziemi przed podlaniem jej. Suchej ziemi nie podlejemy skutecznie, ponieważ woda spłynie po jej powierzchni. Wystarczy jednak lekko ją zwilżyć, a woda przedostanie się w głąb. Tak samo jest z naszym balsamem, który powoduje, że powierzchnia skóry jest bardzo dobrze przygotowana do tego, by wnikały w nią składniki, które mają dobroczynne działanie na skórę. Na efekty nie trzeba długo czekać, praktycznie są odczuwalne od razu”.
 
 
 
 
 
Samarité SUPREME BALM
Cena rekomendowana: 90 ml/89,98 zł
 
Więcej na: www.samarite.eu
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar