2021-02-03

DEKORACJA WNĘTRZ

Najlepszej jakości garnki emaliowane bezpieczne dla zdrowia

Tagi: jedzenie

Garnki emaliowane możemy kojarzyć z kuchnią mamy czy babci. I chociaż aktualnie stalowe naczynia zdają się pojawiać się w niemal każdym domu, to wciąż wielu pozostaje wiernym emaliowanym wyrobom. W ostatnich latach emalia wchodzi jednak na wyższy poziom, niż to było kiedykolwiek. Wśród faworytów garnków emaliowanych XXI wieku jest czeska marka Belis. Nad naczyniami emaliowanymi Belis pracują całe sztaby inżynierów technologii, projektantów i oczywiście pracowników produkcyjnych, wszyscy wkładają swoje siły w tworzenie coraz do lepszej jakości garnków z powłoką emaliowaną.

 

 

 

Dlaczego garnki emaliowane są „prozdrowotne”?

Naczynia emaliowane są wyjątkowe. Posiadają właściwości, dzięki którym są całkowicie bezpieczne dla dzieci, osób starszych i alergików. Szklista powłoka emaliowana nie wchodzi w reakcję z żywnością i nie wydziela szkodliwych substancji, dzięki temu w naczyniu emaliowanym możemy bezpiecznie gotować, podawać i przechowywać posiłki. Dodatkowo naczynia emaliowane są łatwe w utrzymaniu w czystości i higieniczne, nie zawierają mikro-szczelin, w których mogłyby zagościć bakterie. Prócz tych zalet, nie sposób nie wspomnieć o czymś widocznym gołym okiem, czyli atrakcyjnym wyglądzie garnków emaliowanych. Różne kolory, kształty i wzory sprawiają, że każdy może znaleźć garnek emaliowany odpowiedni dla jego oczekiwań i wystroju kuchni.

Czym wyróżnia się marka Belis?

Jak już mówiliśmy na początku, jedną z najbardziej cenionych marek naczyń emaliowanych jest Belis. Z czego to wynika? Można wyjaśnić to na przykładzie. Najtańsze garnki w supermarketach wykonane są ze stali o grubości 0,4 mm. Tymczasem porządne, wysokiej jakości garnki, powinny mieć przynajmniej grubość 1 mm. Naczynia Belis z kolei zaczynają się od grubości 1,2 mm. Belis posiada również specjalne zestawy garnków emaliowanych premium, takie jak, chociażby Belis LUX, wykonane z blachy o grubości 2 mm. Warto pamiętać, że dobrej jakości garnki emaliowane muszą być dość ciężkie, powinny mieć bowiem korpus wykonany z grubego kawałka blachy.

Powłoki Symbio i ETC w garnkach emaliowanych

Rodzaj powłoki garnka, jest bardzo ważny. Można by pomyśleć, że emaliowana to emaliowana, a jednak to nie tak. Tania emalia niestety może źle znosić zarysowania i barwić się od buraczków, tymczasem garnki Belis Eco-Ceramic przetrwają to i wiele więcej! Naczynia owe posiadają specjalną, twardą powłokę Symbio, odporną na kwasy i odporną na uszkodzenia mechaniczne. Warto także zwrócić uwagę na powłokę ETC, którą posiadają garnki Belis Romance. ETC to z angielskiego Easy To Clean, a więc po prostu, łatwe do mycia! Co to oznacza dla nas? Umycie takiego garnka będzie dziecinnie proste i nie będzie obaw, o zabarwienie naczynia.
 
 
 
 
 
 
Linki:
 
Garnki emaliowane  https://naczynia.olkusz.pl/garnki-emaliowane
 
Marka Belis https://naczynia.olkusz.pl/pl/producer/Belis/102
 
Belis LUX https://naczynia.olkusz.pl/pl/p/Komplet-garnkow-emaliowanych-LUX-czarny-4-el.-Belis/7169

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar