2020-12-19

SEKS

Marzenia i fantazje erotyczne

Wyobraźnia to kraina, w której spełniamy swoje najbardziej wybujałe fantazje. Tworzymy scenariusze, możemy stawać się kimś innym, pozwolić sobie na wszystko to, na co nie odważylibyśmy się w realnym świecie, ale też imaginacje mogą być inspiracją, którą przeniesiemy do swojego prawdziwego życia. Skąd się biorą marzenia seksualne, czy płeć determinuje ich charakter, no i czy warto zachować je dla siebie, a może podzielić się nimi z partnerem lub partnerką? 

 

 

Nie wstydźcie się swoich marzeń erotycznych!

Na co dzień cicha myszka, która raczej nie przejawia inicjatywy w kontaktach z mężczyznami, a gdy już do nich dochodzi, raczej prezentuje bierną postawę. Najlepiej przy zgaszonym świetle, pod kołdrą i w pozycji klasycznej... Sama przed sobą czuje się skrępowana, gdy nagle w jej głowie pojawiają się obrazy rodem z filmu pornograficznego, gdzie nie prezentuje się już tak grzecznie i niewinnie. Skąd taka zamiana ról? Wyobrażenia mogą wynikać z podświadomych pragnień, niezaspokojonych potrzeb, które ewoluują w głowie i przyjmują określoną formę. Wszyscy je mamy, nie musicie się ich wstydzić! Warto się nad nimi zastanowić. Budzą się w półkuli mózgowej odpowiedzialnej za myślenie abstrakcyjne. Mogą pojawiać się spontanicznie lub być wywoływane celowo. Pozwólcie sobie fantazjować, by lepiej poznać swoją seksualność, odkryć własne oczekiwania i zanalizować, czy może czegoś Wam nie brakuje. Możecie sami siebie hamować, gdy istnieje szansa, by urozmaicić sferę erotyczną - pierwszy krok to świadomość potrzeb, które mogą być ukryte za konwenansami, nieśmiałością i barierami, które sami sobie stawiamy. Fantazje pomagają je odkryć. 
 

Solo i we dwoje

Czy zawsze należy realizować wszystkie marzenia, dzielić się fantazjami seksualnymi? Oczywiście, że nie. Urokiem imaginacji jest to, że są ucieczką od życia codziennego, oderwaniem od rzeczywistości. Nie muszą i nie zawsze powinny być czymś więcej niż samym wyobrażeniem. To, że od czasu do czasu zdarza Wam się figlować w myślach z atrakcyjną sąsiadką lub śnić o trenerze personalnym, nie znaczy, że powinniście przeorganizować swoje życie, zakończyć dotychczasowe związki i ruszyć na podbój obiektów fantazji. Z takich wyobrażeń nie warto też się zwierzać partnerowi lub partnerce, ale mogą być bodźcem do zabawy w odgrywanie ról. Skoro w marzeniach pojawiają się inne osoby, może w związku zagościła rutyna i warto skorzystać z podpowiedzi podświadomości, wprowadzając urozmaicenie. 
 
W kwestii dzielenia się swoimi fantazjami ważne jest wyczucie i rozwaga. Czasem brutalna szczerość może przytłoczyć drugą stronę. Zaufanie, poczucie swobody i umiejętność prowadzenia rozmów na temat seksu, pomaga odkryć się przed partnerem czy partnerką, jak radzi artykuł https://www.strefanamietnosci.pl/fantazje-erotyczne-jak-powiedziec-na-co-macie-ochote. Ukrywanie swojego prawdziwego "ja", by po 15 latach, bez przygotowania oświadczyć, że całe życie marzyło się o seksie w zaroślach w przebraniu zwierzęcia, raczej wywoła szok, niż podniecenie. Dlatego ujawnianie swoich marzeń to sprawa delikatna i wymagająca rozsądku. Wybujała wyobraźnia to nie problem, póki nie przeradza się w obsesję. Można z niej czerpać natchnienie lub potraktować jako formę zabawy z samym sobą. 
 

Czy fantazje seksualne kobiet różnią się od męskich?

Panowie, przyznajcie się, chcielibyście wiedzieć, o czym fantazjują kobiety, a Wy, Panie, obawiacie się marzeń swoich partnerów, czy macie ochotę poznać ich sekretne myśli? Według rozmaitych ankiet, badań i zwierzeń, można uogólnić zakres tematyczny imaginacji ze względu na płeć, o czym przekonuje nas portal https://www.strefanamietnosci.pl/. Mężczyźni częściej odgrywają scenki z anonimowymi partnerkami, wchodzą w trójkąty lub doświadczają seksu zbiorowego. Kobiety swoje myśli kierują ku osobom, z którymi są lub były związane emocjonalnie, przewijają się byli partnerzy, gwiazdy, często też przyznają się do fantazji o byciu zdominowaną. A Wy, o czym śnicie na jawie? Ta wiedza może być kamyczkiem do zainicjowania rozmowy o Waszych ukrytych marzeniach i do podkręcenia temperatury w związku. Wymiana zdań, subtelne sugestie, nowe gadżety, stroje… warto pofantazjować i część doznań przenieść do realnego świata, by urozmaicić seks. 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar