2020-09-30

WSPIERAMY AKCJE

Pomaganie jest trendy #karmimypsiaki

W 2018 roku w schroniskach w Polsce przebywało 107 325 psów oraz 29 326 kotów. Chcąc im pomóc, catering dietetyczny Pomelo, we współpracy z Fundacją Sarigato zorganizował akcję “Pomelo wspiera zwierzaki”, w ramach której przekaże nawet tonę pełnowartościowej karmy. Działania wspierają ambasadorzy: aktorki Ewa Gawryluk, Joanna Jabłczyńska i Malwina Roczniok oraz szablistka Angelika Wątor.

 

 

 

Potrzeby schronisk dla zwierząt są ogromne. Dlatego fundacja wspiera placówki, mobilizując do pomocy wszystkich, którym los czworonogów nie jest obojętny. Liczba bezpańskich zwierząt w Polsce z roku na rok rośnie. Ostatnie miesiące sprawiły, że instytucje otrzymały znacznie mniejsze wsparcie od darczyńców. Stąd pomysł na akcję „Pomelo wspiera zwierzaki”.
 
- Marzą mi się puste schroniska i całkowite wyeliminowanie bezdomności wśród psów i kotów w Polsce. Jednak by spełnić to marzenie musimy najpierw zadbać o podstawowe potrzeby bezdomniaków. Nie udałoby nam się nakarmić nawet jednego zwierzaka gdyby nie wsparcie firm, wolontariuszy i darczyńców. - mówi Iwona Duda, prezeska Fundacji Sarigato. 
 
- W Pomelo wszyscy kochamy zwierzęta i są one ważną częścią naszego życia, sama jestem właścicielem dwóch psów. Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tak wspaniałego przedsięwzięcia. Chcemy, aby ta akcja zachęciła wszystkich do niesienia pomocy - mówi Anna Foszer, prezes firmy cateringowej Pomelo. 
 
Październik miesiącem pomocy zwierzętom
Akcja “Pomelo wspiera zwierzaki” będzie trwała przez cały październik. Za każde zamówione 10 dni cateringu, zostanie przekazany 1kg karmy dla zwierząt w schroniskach. Natomiast zamówienie cateringu na cały miesiąc, przełoży się na dostarczenie schroniskom aż 3 kg karmy. To z kolei daje nam zapas jedzenia dla psa o średnich rozmiarach na ponad 2 tygodnie. Pomelo szacuje, że w ramach akcji zbierze nawet tonę karmy. Akcję można też wspierać poprzez udostępnianie informacji o wydarzeniu oraz filmu promującego przedsięwzięcie. 
 
Akcja będzie trwała przez cały październik. Zebrana karma trafi do schronisk dla bezdomnych zwierząt w Starogardzie Gdańskim, w Żyrardowie, w Racławicach, Przytuliska dla zwierząt w Głownie, fundacji Oleśnickie Bidy oraz azylu Cichy Kąt w Tarnowskich Górach. 
 
 

Tysiące zwierzaków potrzebuje Twojej pomocy 
 
Ostatni raport roczny Głównego Lekarza Weterynarii sporządzony został na podstawie wizytacji schronisk przez powiatowych lekarzy. Wynika z niego, że w 2018 roku w polskich schroniskach przebywało 107 325 psów oraz 29 326 kotów, co potwierdzają dane raportu rocznego Głównego Lekarza Weterynarii, który sporządzony został na podstawie wizytacji schronisk przez powiatowych lekarzy. Co prawda miejskie oraz gminne schroniska otrzymują finansowe wsparcie od samorządów, jednak nie zawsze jest ono wystarczające do zapewnienia odpowiedniego wyżywienia i leczenia zwierząt. 
 
- Do tej pory, dzięki akcji Karmimy Psiaki, do schronisk w całej Polsce przekazaliśmy niemal 60 000 kg karmy. Gorąco zachęcam do włączenia się do akcji nie tylko poprzez zakup cateringu i wsparcie finansowe. Liczy się każde ciepłe słowo i przekazanie informacji dalej. Z doświadczenia już wiem, że takie pomaganie nie tylko poprawia los zwierząt ale też sprawia, że w tym szalonym i pędzącym świecie czujemy się po prostu lepszymi ludźmi – dodaje Iwona Duda, prezeska Fundacji Sarigato. 
 
Szczegółowe informacje oraz film o akcji można odnaleźć na stronie https://pomelo.com.pl/pomelo-karmi-zwierzaki/
 
Całą akcję można obserwować pod hasztagami: #cateringpomelo #pomelowspierazwierzaki #karmimypsiaki oraz na Instagramie @cateringpomelo oraz @KarmimyPsiaki
 

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar