2020-09-14

WARTO WIEDZIEĆ

Niezbędniki, które ułatwią Ci posprzątanie każdej przestrzeni

Gromadzący się kurz i plamy osadzające się na różnych powierzchniach mogą stanowić duże utrudnienie w pracach domowych. Ich usunięcie nie zawsze jest bowiem łatwe. Warto wiedzieć, jakie akcesoria mogą ułatwić sprzątanie różnorodnych przestrzeni.

 

 

 

Myjka do szyb

Na szklanych powierzchniach często powstają mało estetyczne smugi. Zabrudzenia gromadzą się również na ramach okien oraz w okolicach ich narożników. Miejsca te trudno jest wyczyścić za pomocą ściereczki i zwykłego preparatu. Myjka do szyb umożliwia jednak szybkie usunięcie plam. Akcesorium pozwala utrzymać czystość luster oraz innych szklanych powierzchni o różnorodnym przeznaczeniu. Myjki posiadają wygodny, ruchomy przegub, dzięki czemu ich stosowanie nie stanowi dużego problemu.

Czyste podłogi

Pięknie wykończona podłoga podkreśla charakter wnętrza, stanowiąc dopełnienie stylu aranżacyjnego. Najbardziej popularnym rozwiązaniem w tym sektorze są estetyczne i łatwe w montażu panele. Ich właściwości elektrostatyczne powodują jednak gromadzenie się kurzu i piasku. Panele wymagają stosowania odpowiednich preparatów i narzędzi czyszczących Leifheit. Ostre szczotki mogą bowiem powodować mało estetyczne zarysowania. Najlepsze rozwiązanie stanowią odkurzacze z miękką końcówką.  Za ich pomocą można bowiem usunąć piasek, sierść lub kurz z powierzchni podłogi. Do usunięcia plam warto natomiast wykorzystać specjalny mop do paneli wykonany delikatnym materiałem. Należy również pamiętać, że powierzchnie laminowane wymagają stosowania specjalnych preparatów czyszczących. 

Ściereczki

Stosowane do usunięcia plam środki mogą powodować podrażnienia skóry. Przed sprzątaniem domu warto więc założyć specjalne rękawiczki ochronne. Można również zakupić ściereczki z mikrofibry, których stosowanie nie wymaga wykorzystania dodatkowych preparatów. Ułatwiają one usunięcie plam i zacieków z różnorodnych powierzchni.

Sprzątanie mieszkania można ułatwić sobie za pomocą prostych narzędzi. Warto również pamiętać, że prace domowy należy wykonywać regularnie. W przeciwnym razie zakup środków czyszczących  może okazać się niepotrzebnym wydatkiem.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar