2020-08-23

Biżuteria

Biżuteria na co dzień – jaką wybrać?

Biżuteria to najpiękniejszy i najbardziej elegancki dodatek do stylizacji – trzeba jednak odpowiednio dopasować ozdoby do okazji oraz swojego stylu. Na ważne uroczystości dobieramy zwykle inne jej elementy niż na co dzień.

 
Codzienne stylizacje również wymagają dopełnienia odpowiednimi dodatkami. Aby dodać im charakteru lub podkreślić swój indywidualizm, warto sięgnąć po różne akcesoria i biżuterię. Niewiele potrzeba, aby najprostsza stylizacja prezentowała się niebanalnie. Elegancki naszyjnik, klasyczny zegarek czy zestaw bransoletek dodadzą uroku każdemu zestawowi, wzbogacą go i upiększą.
 
 
 
 
 
 
 
Złoto czy srebro?
 
Wybór rodzaju biżuterii to jednak drugi krok – najpierw trzeba zdecydować się na srebro albo złoto. Warto pamiętać, że srebro jest bardziej uniwersalne, złoto nie do wszystkiego pasuje, a także może postarzać. Poza tym inne dodatki powinny być utrzymane w tym kolorze – jak suwak przy ramonesce oraz okucia przy torebce. Najważniejsza jest jednak jakość kruszcu – warto wybierać biżuterię oryginalną, nie zaś z tworzywa imitującego srebro czy złoto.
 
Umiejętność dobrania biżuterii
 
Kluczowa jest też umiejętność dopasowania biżuterii do swojego stylu oraz okazji. Stylizacje w stylu smart casual otrzymają dodatkowego uroku dzięki dyskretnej bransoletce oraz delikatnym kolczykom. Bardziej eleganckie zestawy – na przykład na randkę, ważne spotkania i uroczystości albo spotkania biznesowe dopuszczają dobranie nieco bardziej eleganckich dodatków – jak okazały naszyjnik, bransoletki z kamieniami szlachetnymi czy modowy zegarek.

Naszyjnik lub łańcuszek z zawieszką
 
Jednym z popularnych elementów każdego zestawu na co dzień jest delikatny naszyjnik albo łańcuszek z zawieszką – skromny i minimalistyczny design sprawdzi się najlepiej. Koszule z kołnierzykiem oraz bluzki koszulowe charakteryzują się niewielkim odkryciem dekoltu – to idealne miejsce, by wyeksponować zawieszkę. Chętnie wybierane są też naszyjniki geometryczne, gdyż są wyjątkowo uniwersalne.
 
Delikatne kolczyki
 
Srebrne lub złote kolczyki dodadzą subtelnego uroku – ważne, aby były skromne. Należy je dopasować odpowiednio do kształtu twarzy – sztyfty, nausznice, duże koła, a może wiszący model? Nie zawsze pamiętamy, że ma to duże znaczenie – zwykle sięgamy po te, które po prostu nam się spodobały. Uniwersalne będą jednak delikatne sztyfty, które można zestawiać z innymi elementami biżuterii – jak bransoletki czy pierścionek.
 
Bransoletka z zawieszkami
 
Można też wybrać delikatną bransoletkę lub zestaw kilku – klasyczny design wpisze się w minimalistyczny styl. Popularne są także bransoletki z modnymi zawieszkami, ale będą one wyrazistym dodatkiem – do nich należy dopasować subtelne ozdoby. Ich zaletą jest możliwość zmian i komponowania na różne sposoby – a także na wiele okazji. Można ją z czasem wzbogacić o kolejne zawieszki.
 
Przede wszystkim jednak biżuteria powinna współgrać ze stylem i osobowością właścicielki – jedynie wtedy sprawi, że będzie ona czuła się atrakcyjnie i wyjątkowo.
 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar