2020-07-14

SPORT

6 dobrych powodów, by jeszcze dziś zapisać się na trening EMS

Słyszysz „elektrostymulacja mięśni”, myślisz „i ktoś płaci za takie tortury?”, ewentualnie „co to znowu za wymysły dla leniwych i naiwnych”? Najwyraźniej niewiele wiesz o współczesnych technologiach i formach ich wykorzystania. Trening EMS jest tego doskonałym przykładem.

Jak to możliwe, by 20-minutowy trening w specjalnym kombinezonie mógł zastąpić 60minutowy ćwiczeń na siłowni? Jak w kilkanaście tygodni można osiągnąć efekty, na które ktoś ciężko pracował rok? Magia? Czy granie na ludzkiej naiwności? Odpowiedź daje właśnie EMS, czyli elektrostymulacja mięśni. Efektywność tej metody ćwiczeń jest tak spektakularna, że niejedne zespoły badawcze już się na nią pochylały. Wnioski zawsze są te same – to trening na miarę XXI wieku. 
 
 
 
 
 
 

Jak oszukać mózg i mięśnie?
Elektrostymulacja polega na wywoływaniu skurczu mięśni za pomocą impulsów elektrycznych, które bezpośrednio stymulują neurony ruchowe. W efekcie dochodzi do skurczów mięśni, a te mogą być szybkie i częste lub długie z przerwami – dobór odpowiedniego wariantu zależy od tego, co chcemy osiągnąć. Zwykle za skurcze odpowiada mózg, a dokładnie centralny układ nerwowy. Wysyła impuls elektryczny do mięśni. Specjalny kombinezon XBody z wbudowanymi elektrodami pozwala wywoływać głębokie, intensywne i pełne skurcze mięśni bez faktycznej aktywacji centralnego układu nerwowego. Dla ciała to żadna różnica – rozpoznaje bodziec i odpowiednio na niego reaguje. Nie trzeba angażować stawów i więzadeł, by wywołać skurcz. Brzmi niesamowicie? To teraz dowiedz się, jak wiedzę tę można wykorzystać w praktyce. 
 
1. Zbudujesz mięśnie
 
Elektrody są umieszczane na ciele, bezpośrednio nad każdą większą grupą mięśni, dzięki czemu wszystkie impulsy docierają do celu. Jest to łatwe, bezpieczne i absolutnie bezbłędne. W trakcie tradycyjnego treningu, możesz nigdy nie osiągnąć swoich celów, jeśli nie potrafisz poprawnie wykonywać danego ćwiczenia. Oznacza to, że z pomocą elektrostymulacji możesz pracować tylko nad konkretnymi mięśniami, jeśli jest taka potrzeba, np. w przypadku zaburzeń równowagi mięśniowej.

2. Poprawisz postawę ciała
 
Specjalne programy treningowe zawierają ćwiczenia na plecy, brzuch czy ramiona. Wzmocnienie kluczowych partii mięśni ma wpływ na naszą sylwetkę. Co więcej, pozwala także pozbyć się przewlekłych dolegliwości bólowych, które wynikają np. ze złej pozycji czy podnoszenia przedmiotów w zły sposób. To także mniejsze ryzyko kontuzji podczas codziennych aktywności. Co więcej, nie musisz obawiać się o swoje stawy. W przeciwieństwie do regularnego treningu z ciężarami, EMS nie wywiera dodatkowego nacisku na stawy, a przy pomocy wykwalifikowanego trenera XBody można go stosować również po urazie lub przy bólu stawów. Ba! Może nawet służyć w rehabilitacji. 

3. Wymodelujesz sylwetkę
 
O tak! Wisienka na torcie, czyż nie? Trening siłowy całego ciała EMS w połączeniu z sesjami cardio może pomóc w ujędrnieniu ciała,  spaleniu tłuszczu i redukcji cellulitu. Usprawnione zostanie krążenie w tkankach mięśniowych i łącznych, co może również sprzyjać zachowaniu jędrności. I to wszystko dzięki regularnym, 20 minutowym treningom pod okiem trenera. Co więcej, ćwiczyć w ten sposób można właściwie cały czas. Parametry urządzenia będą dostosowane do rosnącej sprawności. - Można ćwiczyć 2 razy w tygodniu, bez konieczności specjalnych okresów przerwy – zapewnia Aleksandra Maciejczyk, trener XBody Polska.

4. Zwiększysz swoją siłę
 
Badanie opublikowane w  Journal of Strength and Conditioning  sprawdzało, czy EMS może pomóc elitarnym sportowcom uzyskać przewagę nad konkurencją. Doszli do wniosku, że „analiza pokazuje, że wyszkoleni i elitarni sportowcy, mimo i tak już wysokiego poziomu sprawności, są w stanie znacznie zwiększyć swój poziom siły w takim stopniu, jak to możliwe u nieprzeszkolonych osób”. Na zakończenie tego badania naukowcy stwierdzili, że „EMS oferuje obiecującą alternatywę dla tradycyjnego treningu siłowego dla poprawy parametrów siły i zdolności motorycznych u sportowców”.

5. Zaoszczędzisz czas i… pieniądze
 
Kto w dzisiejszych czasach może sobie pozwolić na regularny, kilkugodzinny trening? Nawet jeśli pod twoim domem znajduje się siłownia nie zawsze będzie ci do niej po drodze. Dzięki EMS możesz osiągnąć wyniki godzinnego treningu w zaledwie 20 minut, wliczając w to sesje wzmacniających i cardio zgodnie z własnymi preferencjami. Jeden trening kosztuje nieco ponad 100 zł. To niedużo, jeśli weźmiesz pod uwagę, że trener jest wyłącznie do twojej dyspozycji. Poza tym po całej wymaganej, ustalanej indywidualnie, serii treningów możesz zapomnieć o tych wszystkich zabiegach ujędrniających i antycellulitowych, które za kilkanaście tysięcy złotych oferują salony kosmetyczne.

6. Poprawisz swoją samoocenę
 
Zadbane ciało jest marzeniem wielu z nas. Gdy jesteśmy zadowoleni z naszego odbicia w lustrze, inaczej podchodzimy do życia, problemów i planów na przyszłość. Dbanie o siebie i swoje zdrowie już samo w sobie daje satysfakcję. Aktywność fizyczna powoduje wyrzut hormonów szczęścia. Gdy zauważysz pierwsze efekty, uśmiech nie zniknie ci z twarzy! 
 
Urządzenia treningowe EMS XBody, ich konstrukcja i unikalne cechy sprawiają, że trening XBody jest wyjątkowo skuteczny. Połączenie wygodnego, ale dobrze dopasowanego kombinezonu treningowego i zaawansowanych technologii stymulacji również zwiększa skuteczność treningu EMS. W dodatku nie musisz martwić się, że zrobisz coś źle – cały trening prowadzi trener. Ty musisz po prostu oddać się w dobre ręce i regularnie stawiać się na sali treningowej. Twój wiek i obecny poziom sprawności fizycznej nie mają znaczenia – trening EMS zawsze dostosowany jest do potrzeb i możliwości danej osób.
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar