2020-01-14

WARTO WIEDZIEĆ

Gotówka potrzebna od zaraz? Jest na to sposób!

Tagi: sukces

Pieniądze w życiu nie powinny być celem samym w sobie, ale bez wątpienia są sposobem na to, aby realizować swoje plany na wielu różnych płaszczyznach. Po to właśnie stworzono banki, a te uruchomiły swoje możliwości kredytowania, czyli oferowania kredytobiorcom oprocentowanych pożyczek.


 

 

Kredyty gotówkowe – co to takiego?

Kredyt gotówkowy jest pewną sumą pieniędzy pożyczaną kredytobiorcy przez bank. Z tej sumy bank w żaden sposób nie rozlicza kredytobiorcy – wymaga on jedynie systematycznego i terminowanego spłacania rat. Oznacza to, że otrzymane w ten sposób pieniądze można spożytkować na dowolny cel. Starając się o kredyt gotówkowy, klient nie musi informować banku, co chciałby kupić za te pieniądze – równie dobrze może więc przeznaczyć je zarówno na inwestowanie na giełdzie, jak i na wakacje za granicą.

Co trzeba zrobić, aby zaciągnąć kredyt gotówkowy?

Aby skorzystać z takiej pożyczki, należy przede wszystkim udać się do banku i złożyć wniosek kredytowy. Bank przeprowadzi swój system weryfikacji, który ma na celu sprawdzenie historii kredytowej wnioskującego – czy jest on rzetelny w spłacaniu kredytów, czy takowe w ogóle zaciągał, jakie są jego zobowiązania kredytowe. Głównie na podstawie historii kredytowej, a także biorąc pod uwagę dochody kredytobiorcy i jego bieżące zobowiązania, bank wydaje pozytywną lub negatywną decyzję. Jeśli wyda decyzję pozytywną, wówczas można zaciągnąć kredyt gotówkowy na dowolny cel.

Czy opłaca się brać kredyty gotówkowe?

Wśród ludzi są zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy finansowania swoich przyjemności i potrzeb z kredytów. Przeciwnicy twierdzą, że nie należy wydawać więcej pieniędzy, niż się posiada lub umie odłożyć. Mają oni wiele racji, jednak warto też wysłuchać zdania zwolenników kredytów. Według nich duża część naszych współczesnych potrzeb i marzeń z uwagi na wysokie koszty nie mogłaby zostać zrealizowana, bo wielu z nas zwyczajnie brakuje pieniędzy na kupno na przykład drogiego samochodu od ręki. Dużo łatwiej jest kupić auto na kredyt, a potem spłacać go przez kilka lat i użytkować pojazd w tym czasie. Kredyt gotówkowy zaciągnięty na przykład na kupno drogich prezentów dla rodziny może się wydawać lekką fanaberią, ale nie zawsze nią jest. Takie kredyty, gdy są regularnie spłacane, zapisują się w historii kredytowej i tym samym mogą posłużyć pozytywnej ocenie zdolności kredytowej w przyszłości. Wiele osób decyduje się więc na takie rozwiązanie głównie po to, aby wyrobić sobie wiarygodność i w przyszłości w razie prawdziwej potrzeby móc bez przeszkód zaciągnąć zobowiązanie. Kredyty są więc po to, aby z nich korzystać – trzeba tylko pamiętać o tym, by nie przeszacować swoich możliwości finansowych!

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar