2019-12-23

WARTO WIEDZIEĆ

Jak dbać o swoją kobiecość?

Natłok obowiązków, macierzyństwo czy długi, stabilny związek to jedne z głównych powodów, które sprawiają, że kobieta przestaje dbać o swój wygląd zewnętrzny. Jak do tego nie dopuścić i odkryć w sobie kobiecość na nowo?

 

 


Dlaczego kobiety przestają dbać o swój wygląd zewnętrzny?

Jednym z najczęstszych powodów, dla których kobieta zapomina o sobie jest macierzyństwo. Wiele Pań wychodzi z założenia, że wraz z urodzeniem dziecka, staje się tzw. „kurą domową”. Porzuca swoje plany, pasje, karierę na rzecz potomstwa i troski o dom. W natłoku obowiązków zapomina o dbaniu o swój wygląd zewnętrzny, twierdząc, że są o wiele ważniejsze rzeczy. Z eleganckiej, zadbanej kobiety, staje się osobom, która lekceważy swój wygląd.


W efekcie zapomina o swoich potrzebach, obniża swoją samoocenę i jest nieszczęśliwa. Kolejnym powodem jest długi i stabilny związek. Szukając partnera życiowego, większość kobiet zwraca szczególną uwagę na swój wygląd. W ten sposób kuszą i budzą zainteresowanie wśród mężczyzn. Gdy już znajdą tego jedynego, przestają uwodzić. Czując się bezpiecznie w związku, przestają o siebie dbać tak, jak przed nawiązaniem relacji.


Dzieje się tak, bowiem kobiety wychodzą z założenia, że partnerzy cenią je nie za wygląd, ale za osobowość. Należy pamiętać o tym, że dba się o siebie i pielęgnuje kobiecość dla siebie, a nie dla kogoś. Ubranie eleganckiej sukienki ma sprawić, że kobieta poczuje się dobrze, nie ktoś inny.


Dlaczego warto dbać o swój wygląd zewnętrzny?

Rola matki to jedna z najtrudniejszych ról życiowych. Jednak nie może być przyczyną zaniedbania. Każda kobieta, a w tym mama, ma prawo do tego, aby dobrze wyglądać, założyć seksowną sukienkę, buty na obcasie, umalować się i umówić się na wizytę u fryzjera. Dbając o swój wygląd, poczujesz się atrakcyjna. Wpłynie to na podwyższenie samooceny i polepszenie samopoczucia. Ponadto wygląd jest niezwykle ważny w relacjach z innymi ludźmi. Stanowi naszą wizytówkę, wyraża osobowość i jest oceniany jako pierwszy przy poznawaniu nowych osób.


Jak pielęgnować w sobie kobiecość?

Atrybutem kobiecości jest przede wszystkim dbanie o swój wygląd. Nawet jeśli kobieta pracuje w domu lub wychowuje dzieci, to codzienna pielęgnacja, pomalowanie się czy założenie odpowiedniego stroju, stanowią element obowiązkowy. Zrób to dla siebie. Zamiast szlafroka lub dresów, postaw na sukienkę, którą wybrałabyś do pracy lub wyjściową. Poczujesz się kobieco i wyjątkowo. Zamów wizytę w gabinecie kosmetycznym, umów się do fryzjera i wybierz na zakupy.


Kup sobie seksowną sukienkę oraz bieliznę, w które będziesz czuła się wyjątkowo. Możesz wybrać również szpilki np. czerwone. Pamiętaj, aby kupować to, co sprawia, że będziesz wyglądać kobieco, ale również to, w czym będziesz dobrze się czuła. Masz się ubrać, podkreślić swoje atuty, a nie przebrać. Robiąc tak proste rzeczy, znajdując czas dla siebie pielęgnujesz kobiecość, niezależnie czy jesteś mamą, w stałym związku czy singielką. Dbanie o swój wygląd to obowiązek i prawo każdej kobiety bez względu na status związku czy wiek.
Artykuł powstał we współpracy z kobiecym portalem KobiecySwiat.pl.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar