2007-02-12

Dodatki

KARNAWAŁOWA MASKARADA DODATKÓW

W akcesoriach, tak jak i w modzie na ten sezon, to co powściągliwe współzawodniczy z tym, co dekoracyjne. Wszystko łączy jednak wspólna cecha: dodatki mają cieszyć oko i przyciągać uwagę. Funkcjonuje zatem zarówno minimalizm, jak i historyczne formy. Biżuteria uwodzi filigranowymi, finezyjnymi wzorami, często w napoleońskim stylu. Bransoletki, naszyjniki, złote i srebrne łańcuchy, czy też kolczyki są najważniejszymi karnawałowymi ozdobnikami.

Broszka wyjatkowo widoczna od kilku sezonów, pozostaje na swoim miejscu - w klapie marynarki, na dzianinowym swetrze, koszulowej bluzce. Jej najmodniejsza forma to korona, medalion, emblemat lub kotylion. Bransoletki łączy się ze sobą, nosząc symetrycznie na obu nadgarstkach. W biżuterii stosowane są zarówno materiały szlachetne: naturalne korale, kryształ górski, turkus, onyks, jak i te mniej drogocenne: paciorki, koraliki, pióra, aksamitne wstążki. W tym sezonie ponownie wraca moda a la Coco Chanel. Zarówno naturalne, jak i sztuczne perły powinny stać się obowiązkowym dodatkiem do każdej małej czarnej.

Jak co sezon modne są dodatki w postaci szali, szalików, apaszek, chust. Maskarada w swojej ofercie posiada dodatki takich topowych firma jak: Jean Paul Gaultier, Cerruti 1881, CK, Enrico Coveri, Mila Schon, Blumarine, Basile, Renato Balestra, Genny. Wykonane są one najczęściej z luksusowej satyny, muślinu, kaszmiru, szlachetnej wełny, 100-procentowego jedwabiu, miękkiego weluru i aksamitu. Wieczorowy charakter nadaje im bogate zdobienie cekinami, koronkami, kwiatami, wstążkami, haftami. Kolory wiodące w modzie przekładają się także na te w dodatkach. A zatem, w dodatkach karnawałowych tegorocznego sezonu, króluje złoto, srebro, szarości, czernie, czerwienie, fiolety.

Dokonując wyboru wszelkich kobiecych dodatków należy przede wszystkim pamietać o tym, że to w tegorocznym, karnawałowym sezonie, stanowią one pełnoprawne części każdego stroju.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar