2019-07-08

Warto odwiedzić...

Majorka – idealna pogoda i szeroki wachlarz atrakcji

Majorka to hiszpańska wyspa. Jej znakiem rozpoznawczym jest ciekawe ukształtowanie terenu. Turyści z całego świata znajdują na niej idealne plaże, błękitną wodę i dobrą atmosferę sprzyjającą zabawie. Do najpopularniejszych miejscowości na Majorce należy El Arenal z parkiem morskim Palma Aquarium. Nie brakuje tam również barów i dyskotek działających do białego rana. Z kolei osoby szukające spokoju mogą udać się na wakacje do miejscowości Santa Ponsa.

 

 

Majorka – położenie

Każdego roku miliony turystów decyduje się odwiedzić największą hiszpańską wyspę, jaką jest Majorka. Wakacje na niej są niezwykle popularne. Należy ona do archipelagu Balearów, do którego zaliczana jest również Minorka, Ibiza, Cabrera i Formentera. Jej stolicą jest miasto Palma de Mallorca.

Do największych atrakcji wyspy należy bogactwo krajobrazów, na szczególną uwagę zasługuje nizina Es Pla oraz łańcuchy górskie Sierra de Tramuntana i Sierra de Levant. Nie można zapomnieć o dziewiczej naturze wyspy, ciekawej zabytkowej architekturze miast i rozwiniętej infrastrukturze turystycznej. To wszystko sprawia, że na największej wyspie Balearów nie można się nudzić.

Majorka na wakacje dla miłośnika kąpieli słonecznych

Będąc na Majorce, warto udać się na położoną na południowo-zachodnim wybrzeżu Majorki plażę Playa de Palma. Ma ona aż 6 km długości, a jej powierzchnia wynosi ok. 180 tys. m2. Jej znakiem rozpoznawczym jest drobny piasek i otoczona palmami promenada. Playa de Palma tętni życiem również nocą, jest to możliwe dzięki ulokowanym wzdłuż promenady dyskotekom.

Miejscowości wypoczynkowe Majorki

Osoby, które rozważają wybór wyspy Majorka na wakacje, mogą wybierać spośród wielu miejscowości turystycznych, z których słynie wyspa. Imprezowicze nierzadko decydują się na spędzenie urlopu w otoczonym palmami mieście El Arenal. Jest tam wiele dyskotek, barów z dobrą atmosferą pozwalającą na niesamowitą zabawę. Odpowiedzią na pytanie, co warto zobaczyć w El Arenal, jest park Palma Aquarium – jedno z największych akwariów morskich na świecie.

Około dwudziestu kilometrów od stolicy wyspy znajduje się otoczona lasami piniowymi miejscowość Paguera. Odwiedzają ją miłośnicy pieszych wycieczek, nurkowania, pływania na rowerze wodnym. Nie można też zapomnieć o położonej na południowo-zachodnim wybrzeżu Majorki miejscowości Santa Ponsa, która jest idealna na prawdziwie sielski urlop. Do największych jej atrakcji należy najdłuższy na Balearach park linowy.

Z kolei na wschodnim wybrzeżu znajduje się miejscowość Cala d’Or, wyróżnia się ona ciekawą architekturą, nie brakuje tam restauracji na świeżym powietrzu, w których można delektować się lokalnymi specjałami. Na wschodnim brzegu Majorki położone jest miasto Sa Coma, które odwiedzane jest przez miłośników plażowania i sportów wodnych.

 

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar