2019-06-12

Warto odwiedzić...

5 najpiękniejszych miejsc na wakacje na jachcie

Słońce, rajskie plaże i morska bryza - to wszystko czeka na osoby, które postanowią spędzić wakacje na jachcie. To wyjątkowy sposób na relaks i odkrycie pięknych miejsc na wybrzeżu. Wspólnie z platformą Click&Boat wybraliśmy 5 niesamowitych kierunków, które najlepiej odwiedzać łodzią. Zobacz rewelacyjne destynacje na czarter jachtów i odkryj inspiracje na kolejny urlop!

 

 

 
Chorwacja 
Tego kraju nie trzeba długo przedstawiać. Chorwacja od lat jest chętnie odwiedzana przez Polaków, którzy doceniają jej walory turystyczne i żeglarskie. Jednak nie tylko żeglarze będą zachwyceni Chorwacją! Dzięki temu, że posiada ona bardzo rozbudowaną linię brzegową z mnóstwem wysp położonych blisko lądu, osoby które zdecydują się na wynajem motorówki nie będą się tu nudzić. Nieopodal większości nadmorskich miejscowości znajdują się atrakcyjne wysepki, które można odwiedzić wypożyczając łódkę na jeden dzień. 
 
 
 
Korsyka
Ta francuska wyspa nie bez powodów jest nazywana “Wyspą piękna”. Dzikość górskich krajobrazów łączy się tu ze zjawiskowym wybrzeżem. Korsyka zachwyca też bogactwem kulturowym i kulinarnymi doznaniami. Żeglarze docenią tutejsze ciekawe trasy nawigacyjne i dobre warunki w marinach. Polecamy w szczególności południową część wyspy. W okolicy baśniowego Bonifacio można podziwiać malownicze, wapienne klify i rajską plażę Plage de la Rondinara z delikatnym, białym piaskiem. Ponadto blisko stąd na włoską Sardynię. 
 
 
 
 
Wyspy Jońskie
Greckie wyspy na Morzu Jońskim to dobry kierunek dla osób, które lubią pływać na spokojnie i bezstresowo. Rzadko występują tu silne wiatry, a odległości między portami są dosyć niewielkie. Pływając wokół wspaniałej, zielonej Korfu można nacieszyć się relaksem i wolnością jaką daje czarter jachtów w Grecji. Natomiast żeglując z wyspy Zakintos można popłynąć w stronę prywatnej wyspy Skorpios, na której odbył się ślub Jacqueline Kennedy z businessmanem Onassisem. 
 
 
 
Majorka 
Nie trzeba wyjeżdżać poza Europę, żeby opalać się na plaży jak z tropików. Takie rajskie widoki, niemal jak z pocztówki z Karaibów, czekaja na plaży Es Trenc na Majorce. Pływając łodzią wzdłuż wybrzeża tej wyspy, można zarzucić kotwicę w zacisznej zatoce Es Carbo. To wyjątkowo piękny zakątek, z piaszczystą plażą i dziką roślinnością. Miejsce jest tak wyjątkowe, że spędzała tu wakacje hiszpańska rodzina królewska. 
 
 
 
 
Seszele
To najbardziej odległe z polecanych przez nas miejsc, jednak zasługuje na wymienienie. Ten archipelag 115 wysp na Oceanie Indyjskim to prawdziwy żeglarski raj. Podczas rejsu jachtem żaglowym lub katamaranem na Seszelach można odwiedzić wyspę Curieuse z farmą żółwi olbrzymich lub rezerwat palm kokosowych Coco de mer na wyspie Praslin. Taka żeglarska wycieczka będzie niezapomnianą, egzotyczną przygodą! 
 
 
 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar