2019-03-10

Warto odwiedzić...

Niezwykły statek Costa Venezia

Costa Venezia to pierwszy statek Costa Cruises zaprojektowany specjalnie na rynek chiński. Został zbudowany w stoczni Fincantieri w Monfalcone we Włoszech. Uroczystość nadania imienia odbyła się 1 marca bieżącego roku w Trieście. Był to niezapomniany pokaz dla wszystkich mieszkańców miasta i dwóch tysięcy przybyłych gości.

 

 

 

 
Dzięki pojemności brutto 135.500 ton, długości 323 metrów, 2 116 kabinom, które pozwalają przyjąć jednocześnie ponad 5200 gości, Costa Venezia jest największym statkiem wprowadzonym na rynek chiński przez Costa. Oferuje szereg atrakcji, przygotowanych specjalnie dla chińskich klientów, wprowadzających gości w świat włoskiej kultury, stylu i smaku, poczynając od wnętrz inspirowanych przez różne miejsca w Wenecji.
 
Wnętrza poświęcone są znanym placom, osobowościom i symbolom Wenecji. Teatr na statku nawiązuje do wystroju teatru "La Fenice" w Wenecji; główne atrium przypomina "Plac Świętego Marka". Pierwsza z głównych restauracji jest hołdem dla Marco Polo, z typową architekturą weneckich alejek, gdzie goście są  obsługiwani przez kelnerów przebranych na modłę wenecką z XVII wieku. Druga – Canal Grande, daje możliwość delektowania się posiłkiem w pobliżu prawdziwej gondoli i podziwiania "Ponte dei Sospiri" (Mostu Westchnień).  Na pokładzie Costa Venezia znajduje się jeszcze jedna prawdziwa gondola, w Gondola Lounge, obie zostały wykonane przez rzemieślników w Squero di San Trovaso. 
 
Na miłośników podróży ze smakiem czeka wiele innych miejsc, w których są przygotowywane dania kuchni z całego świata: restauracja Casanova z menu opracowanym przez szefa kuchni z trzygwiazdkowej restauracji Michelin "8 ½ - Otto e Mezzo BOMBANA", Napoli Pizza, La Fiorentina Steak House, Lanai, Frutti di Mare, Yan Teppanyaki, Lu Hot Pot, Gelateria Dolce Vita oraz kilka barów street food i innych.  
 
Goście na Costa Venezia mogą wziąć udział w imprezie kostiumowej odtwarzającej magiczną atmosferę słynnego maskowego karnawału w Wenecji. Na pokładzie nie zabraknie również rozrywek w stylu chińskim. Dla chętnych są organizowane różnego rodzaju warsztaty – na przykład kuchni włoskiej, czy produkcja masek weneckich, lekcje tańca, różnorodne gry i zabawy. W Teatro Rosso co wieczór odbywają się niezwykłe spektakle. Costa Venezia oferuje również jedną z najpopularniejszych rozrywek w Azji: KTV Costa Venezia z jedenastoma pokojami poświęconymi karaoke. Na gości czeka również boisko, mini golf i park linowy, dwa baseny i trzy zjeżdżalnie wodne. 
 
Dzieci i młodzież znajdą różnorodne zajęcia w przeznaczonych dla nich klubach, gdzie będzie można je zostawić pod opieką animatorów. 
 
Na pokładzie bezcłowe zakupy w sklepach San Marco i Galleria będą okazją do skorzystania ze świetnych ofert luksusowych marek, takich jak Tiffany, BVLGARI, Cartier i wiele innych. Niebiański relaks czeka na gości w SPA z widokiem na ocean.
 
 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar