2019-02-12

Warto odwiedzić...

Mauritius wyjątkowe miejsce

Tagi: podróże

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z wywiadem z Szefową Mauritius HOME udzielonym specjalnie dla portalu udziewczyn.pl.

 

Zdjęcia: Agata Wojcik

 

 
Mauritius kojarzy się z pięknymi widokami, nieskazitelnie czystym morzem, wieloma atrakcjami dla turystów. Czy tak jest naprawdę i co poleciłaby Pani na pierwszy wyjazd.
 
Tak, to prawda. Mauritius jest przepiękny. Pomimo tego, że jest to niewielka wyspa (licząca ok 2 000 km2), bogactwo fauny i flory, jej  różnorodność, może zauroczyć niejednego. W zależności od preferencji wyjeżdżających, można przygotować zróżnicowane plany wyjazdu. W każdym z nich powinny znaleźć się jednak punkty takie, jak Ogród botaniczny w  Pamplemousses z gigantycznymi liliami wodnymi, których liście mogą mieć średnicę ok. 2 m. Punktem obowiązkowym również jest wzgórze Le Morne, usytuowane na południowym krańcu wyspy, z którego roztacza się wspaniały widok m.in. na "podwodny wodospad". Część  turystów, by zobaczyć z góry to niezwykle ciekawe zjawisko optyczne, wynajmuje helikopter. 
Polecam również wycieczkę do Parku Narodowego Black River, który znajduje się w zachodniej części wyspy. W tym rejonie znajdują się również Park Narodowy Chamarel z Ziemią Siedmiu Kolorów, a także destylarnia rumu. Ukształtowanie terenu jest tutaj nadzwyczajnie barwne, ponieważ mieszają się tutaj piaski o siedmiu kolorach. Na całodniową wycieczkę polecam z kolei wyprawę katamaranem. Idealnie do tego nadaje się pobliska wysepka Ile aux Cerfs, która ma ogromne ilości atrakcji.
Mówiąc o atrakcjach Mauritiusa należy również wspomnieć o Parku La Vanille, liczne przepiękne plaże czy punkty widokowe (np. Pont Naturel). Każdy znajdzie coś dla siebie i nie będzie czasu na nudę.
 
Jednak taki wyjazd również kojarzy się wysokimi kosztami. Czy rzeczywiście Mauritius jest tylko dla klientów z grubym portfelem, czy oferta jest bardziej zróżnicowana i każdy coś dla siebie znajdzie w rozsądnej cenie?
 
Mauritius, jako kierunek prestiżowy, oferuje liczne hotele pięciogwiazdkowe w opcji all inclusive. To głównie w nich możemy wynająć np. samodzielną willę z basenem. Koszt takiego wynajmu może przekraczać 10 000 PLN za osobę na dobę. Jednak dla osób z mniejszym budżetem wyspa ma również do zaoferowania inne rozwiązania. Możemy wynająć apartament w opcji "self-catering" np. za 1 000 PLN za 4 osoby na dobę. A dla całkiem szczupłego portfela, portale noclegowe oferują pokój przy rodzinie, gdzie za 100 PLN/dobę przenocują 2 osoby. Myślę, że to ile wydamy zależy tylko od nas i tego jakie mamy preferencje dotyczące pobytu na wyspie.
 
W jakiej porze roku najlepiej wybrać się na tę rajską wyspę?
 
To jest bardzo często pojawiające się pytanie ze względu na pory deszczowe. Mauritius jest kierunkiem całorocznym. Temperatura nie spada poniżej 20 stopni Celsjusza. Teoretycznie pora deszczowa występuje od stycznia do marca, jednak przebywając na wyspie właśnie w marcu doświadczyłam jedynie 15 minut lekkiego deszczyku, podczas którego zza chmur wyglądało słońce. Nawet jeśli prognoza aktualnie pokazuje opady, wiem od osób na wyspie, że takowych nie było w ogóle.
 
Jaki najbardziej popularne atrakcje czekają na przyjeżdżających i jakie wyjątkowo wyszukane można tam znaleźć?
 
Mauritius, jak już wcześniej wspomniałam, pomimo swoich niewielkich rozmiarów oferuje liczne atrakcje. Wspinaczki górskie, spacery, wycieczki rowerowe czy kajakowe, to dość powszechna forma spędzania tam czasu. Miłośnicy sportów wodnych znajdą liczne bazy kitesurfingu, a na miłośników golfa czekają doskonale przygotowane pola. Podwodne atrakcje również dostarczają wielu niezapomnianych wrażeń: nurkowanie z butlą w wodzie o idealnej temperaturze, penetrowanie zatopionych wraków, grot i tuneli. Często zdarza się spotkanie z płaszczką lub żółwiem i są to niezapomniane przeżycia!
 
 
 
Zdjęcia: Agata Wojcik
 
 
Zdjęcia: Agata Wojcik
 
 
Zdjęcia: Agata Wojcik
 

Mauritius bardziej znany jest jako miejsce docelowe dla par lub nowożeńców. Czy można również wybrać się tam z dziećmi i również dla nich znaleźć ciekawe sposoby spędzenia czasu?
 
Jak najbardziej! My jesteśmy doskonałym przykładem, że rodziny z dziećmi również nie będą się tam nudzić. Podczas naszych wypraw, wspólnie z dziećmi, "zaliczyliśmy wszystkie punkty z wyspy" i próbowaliśmy wielu form aktywności. Nasze dzieciaki uwielbiają zanurzanie się pod wodę w masce i oglądanie podwodnego świata. Bogactwo kolorowych rybek zachwyca ich niezmiennie. Obowiązkowym punktem każdej wyprawy z dziećmi powinno być odwiedzenie parku La Vanille, w którym znajdziemy żółwie olbrzymie. Ich długość przekracza niejednokrotnie 1 m. Cudownych przeżyć, nie tylko dzieciom, dostarcza karmienie ich gałązkami i głaskanie. Dzieci mogą również "dosiąść" żółwia.
 
Wyspa jest bezpieczna dla turystów. Czy można liczyć na integrację z lokalną społecznością, czy raczej pozostają nam hotele i plaże w towarzystwie innych wczasowiczów?
 
Oczywiście możemy liczyć na takową integrację. Mieszkańcy są niezwykle otwarci. Ja nie jestem zwolennikiem wakacji w hotelu. Wyjeżdżając np. na Mauritius warto skosztować prawdziwego, wyspiarskiego życia i lokalnych potraw. Warto wybrać się na publiczną plażę w Pereybere. Możemy tam poobserwować jak spędzają czas wolny mieszkańcy, jak piknikują, jedzą i śmieją się. Czas lokalnych świąt to również świetna okazja do poznania tamtejszych zwyczajów. Można zaobserwować wówczas, jak całe rodziny gromadzą się na plażach, wspólnie grillują, śmieją się i bardzo rodzinnie spędzają czas.
 
Tekst: portal udziewczyn.pl
Zdjęcia: Agata Wojcik

Komentarze (1)

slena1986 (2019-02-19 22:44:06)
:)
Chętnie tam bym się wybrała, aby wypocząć.
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar