2018-11-25

WARTO WIEDZIEĆ

Planujesz otworzyć sklep z odzieżą dziecięcą?

 Przygotuj się dobrze do prowadzenia biznesu!

Choć  na polskim rynku istnieje duża konkurencja w zakresie sprzedaży odzieży i akcesoriów dziecięcych, branża ta jest na tyle wdzięczna, że przyciąga niczym magnes kolejne osoby zainteresowane rozwojem własnej działalności. Jeżeli także i Ty rozważasz wejście na ten niełatwy rynek sprawdź, w jaki sposób musisz się do tego przygotować. Poniżej kilka wskazówek, które – mamy nadzieję – ułatwią Ci przebrnięcie przez początki działalności. 
 
 
 
Punkt pierwszy: określ rodzaje produktów, jakie będziesz sprzedawać
Choć prowadzenie sklepu internetowego wydaje się być, patrząc z boku, dość łatwym kawałkiem chleba każdy, kto choć raz próbował swoich sił w biznesie internetowym wie, że w istocie praca ta jest znacznie trudniejsza. Dlatego też, jeżeli dopiero startujesz z własnym biznesem online, musisz zdecydować się, jakiego typu produkty z branży dziecięcej będziesz sprzedawać. Inny budżet będziesz mieć na początku, chcąc sprzedawać ubranka, inne zaś, handlując wysokiej klasy wózkami dziecięcymi. 

Punkt drugi: stwórz sklep online i rozpocznij działania marketingowe
Jeżeli interesuje Cię prowadzenie sprzedaży online, potrzebujesz funkcjonalnej platformy, dzięki której Twoi klienci będą mogli robić u Ciebie zakupy. Możesz wybierać spośród różnych rozwiązań, między innymi Shoplo, Shoppera, PrestaShop, Magento czy dedykowanej platformy stworzonej przez grono programistów. Gdy masz już sklep, zadbaj o wszelkie funkcje w postaci między innymi możliwości dodawania opinii, ale również zapisania się do newslettera. Zatroszcz się również o swoje social media i rozpocznij pierwsze działania reklamowe, aby o nowym sklepie dowiedziało się jak najwięcej osób. 
 
Punkt trzeci: nawiąż współpracę z dostawcami towaru
Bez dostawców żadna sprzedaż online nie będzie możliwa. Sprawdź, jakie ceny ma internetowa hurtownia odzieży. Zbadaj temat, przelicz wszystkie koszty związane z zakupem towaru, narzuceniem własnej marży i sprzedażą z zyskiem. Pomyśl też o strategii. Nie zawsze zakup dużej liczby towarów ma sens. Czasem lepiej działać małymi krokami, powoli wprowadzając do swojej oferty sprzedażowej nowy asortyment. Hurtownia odzieży dziecięcej dysponuje dużym wyborem różnego typu ubranek, które możesz sprzedawać na przykład według kolekcji. Każda hurtownia odzieży damskiej rządzi się też swoimi prawami, jeśli chodzi o minimalną liczbę towaru, który może sprzedać. Porównaj ceny, policz możliwe zyski i sprawdź, które rozwiązanie będzie się najbardziej opłacać. W prowadzeniu sklepu internetowego chodzi przecież przede wszystkim o zarabianie.
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar