2018-10-29

Bielizna

Nie chowaj dużego biustu! Jak dobrać biustonosz na dużą miseczkę?

Każdy biust - czy duży, czy mały, wymaga odpowiedniego podparcia. Jeżeli latami nosimy nieodpowiednią bieliznę, nasz biust zaczyna stopniowo rozlewać się na boki, przez co traci na objętości.

Panie z obfitym biustem mają często problem z dopasowaniem rozmiaru bielizny. Nie wszystkie sklepy oferują tak duży wybór, dlatego warto zajrzeć do profesjonalnego sklepu, który służy poradą i ma w swojej ofercie całą gamę miseczek. Duże piersi wcale nie muszą być zmorą swojej właścicielki. Sprawdź, jak możesz dobrać idealny stanik XXL.
 

Duży, czy jeszcze średni?
Za małe biusty uznaje się te, które mieszczą się w miseczkach od A do C, średnie od D do G, a duże - wszystko powyżej. Tak naprawdę wszystko zależy też od osobistych odczuć kobiety, ponieważ każda z nas postrzega swój biust nieco inaczej. Nie oznacza to jednak, że możemy ignorować potrzeby naszych kobiecych walorów.
 
Problemy biuściastych
Panie hojnie obdarzone przez naturę muszą zmagać się z wieloma problemami. Największym z nich są uporczywe bóle kręgosłupa, które często uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Inną niedogodnością są ograniczenia w uprawianiu sportu - biuściaste panie nie mogą np. swobodnie biegać. Właśnie dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór stanika - aby przytrzymać biust na miejscu i odciążyć kręgosłup.
 
Najczęstsze błędy
Duża część pań nawet nie zna swojego rozmiaru i nie wie, jak prawidłowo dobrać stanik. Nie oszukujmy się - im większy jest biust, tym trudniej będzie nam znaleźć odpowiedni model. Zbyt mała miseczka sprawia, że piersi wylewają się na boki i odkształcają się po kilku miesiącach. Najczęściej popełnianym błędem jest zawyżanie obwodu pod biustem, a zaniżanie obwodu w biuście. Przy zbyt luźnym pasie biust tak na prawdę nie ma podparcia, a jedynie leży na miseczkach podtrzymywanych przez ramiączka.
 
Jak dobrać rozmiar
Przed zakupem musisz dobrze zmierzyć się pod biustem i w jego obwodzie. Wynik "pod" zaniżasz o jeden rozmiar, a rozmiar miseczki odczytujesz odejmując tę liczbę od centymetrów jakie wyszły w biuście. Wynik często zaskakuje kobiety, które przyzwyczajone są do kupowania kompletnie innych rozmiarówek. Okazuje się, że np. zamiast 80D muszą kupić 70G!
 
Miseczka
Zwracajmy uwagę na to, jak wygląda miseczka - musi dobrze zbierać i otaczać całą pierś. Nic nie może wychodzić na boki. Miseczki wcale nie muszą mieć fiszbin, jednak dodatkowe usztywnienie może pomóc w utrzymaniu biustu na miejscu. Duży biust lubi miękkie staniki - nie musisz się ich obawiać! O ile oczywiście trafnie dobierzesz rozmiar.
 
Ramiączka
Na co dzień zdecydowanie polecamy modele, które posiadają szerokie, wygodne ramiączka. Takie wzory nie uciskają ciała i pomagają podtrzymywać obity biust.
 
Artykuł powstał we współpracy z https://ulubionabielizna.pl
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar