2018-09-22

SPORT

Chcesz zacząć efektywne treningi w domu?

Poznaj najlepszy sprzęt do ćwiczeń!

Przeglądasz profile modelek w magazynach lub na Instagramie? Marzy Ci się tak samo zgrabna sylwetka? Ten cel pozwolą Ci osiągnąć dieta i treningi. Jednak jak sobie poradzić, kiedy nie masz czasu na chodzenie do fitness klubu? Spraw sobie orbitrek!
 
 
 
 
 
Czym są orbitreki?
Te maszyny przypominają swoim wyglądem rowery. Ich zaletą jest to, że angażują do pracy wszystkie mięśnie, a w szczególności ramiona i nogi. To doskonały sprzęt dla osób, które chcą zrzucić zbędne kilogramy. Dlaczego? Można na nich robić treningi kardio, czyli wytrzymałościowe ćwiczenia, w czasie których organizm spala zgromadzone zapasy tłuszczu. 

Dla kogo przeznaczony jest ten sprzęt?
Ćwiczenia na orbitrekach w domu są doskonałą opcją dla wszystkich, w szczególności jesienią i zimą. Latem możesz na nich ćwiczyć na świeżym powietrzu, w specjalnych, wydzielonych do tego miejscach. 
Dzięki ćwiczeniom, możesz wzmocnić swoje serce - podczas treningów wytrzymałościowych ten organ zaczyna pompować bogatą w tlen krew. Orbitreki są też polecane osobom starszym, ponieważ praca na nich, nie jest szkodliwa dla stawów. 
 
Jak ćwiczyć na orbitreku?
Orbitreki to maszyny proste w obsłudze. Aby zacząć prawidłowo korzystać z tego sprzętu musisz złapać uchwyty, ustawić się prosto i wykonać ruch, podobny do pedałowania. Najlepsze efekty zobaczysz po ćwiczeniach z wciągniętym brzuchem.
Treningi powinnaś wykonywać regularnie, co najmniej 3 razy w tygodniu. Ile powinny trwać? Możesz zaczynać w wolniejszym tempie i ćwiczyć przez 30—40min. Z czasem jednak musisz zwiększać prędkość i wydłużać czas treningu. 
 
Jaki wybrać – mechaniczny, magnetyczny czy elektromagnetyczny?
Jeśli przekonałaś się już, że to sprzęt idealny dla Ciebie – pora wybrać odpowiedni model. Na rynku możesz spotkać 3 rodzaje orbitreków: mechaniczne, magnetyczne i elektromagnetyczne. 
Pierwszy z nich  - orbitrek mechaniczny - można uznać za maszynę dla początkujących. Zazwyczaj ten rodzaj jest najtańszy, ponieważ jest najgłośniejszy, a jego żywotność nie jest zbyt długa. Co więcej, intensywność treningu trzeba ustawiać za pomocą pokrętła. Ćwicząc na orbitreku mechanicznym  będziesz czuła też większy opór.
Orbitrek magnetyczny jest o wiele cichszy, a regulację obciążenia możesz ustawiać elektronicznie. Sprzęt wykorzystuje magnes, dzięki czemu jest bardziej wytrzymały.
Najdroższą opcją jest orbitrek elektromagnetyczny. Jest to sprzęt dla osób bardziej zaawansowanych. Obciążenia możesz ustawiać za pomocą komputera. Dodatkowo, ten orbitrek posiada plany treningowe, które ułatwiają ćwiczenia. 
 
Ile kosztuje taki sprzęt?
Oczywiście to zależy od Ciebie i modelu, który wybierzesz. Mechaniczne możesz znaleźć już za ok. 500 zł, jednak przygotuj się, że nie będzie to sprzęt najwyższej jakości. Te najdroższe kosztują nawet 10tys. zł. Jednak są to modele przygotowane do pracy na siłowni. W domu sprawdzi się sprzęt za ok. 2 tys. Przed zakupem warto, abyś sprawdziła maksymalną wagę, jaką orbitrek może utrzymać. Posłuchaj też czy sprzęt pracuje dość cicho.
 
Czy orbitreki są lepsze od bieżni i rowerków?
Krótko ujmując – tak, są lepsze. Dlaczego? Na orbitrekach spalanie kalorii jest o wiele efektywniejsze. Co więcej, jest to sposób na bezpieczniejszy trening, ponieważ masz pewność, że nie uszkodzisz swoich stawów.
 
 
www.sport-shop.pl/orbitreki-c-98.html
 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar