2018-08-21

ROZRYWKA

Moda na planszówki

Wiele osób podkreśla, że w mnogości zabawek, gier i rozrywek dedykowanych dzieciom coraz trudniej jest wybrać atrakcyjny prezent. Ten trend wynika również z faktu, że bardzo często dzieci i młodzież bardziej są zainteresowani tabletami czy stronami niż innymi aktywnościami. Trochę też w tym naszej winy, ponieważ z oszczędności czasu i potrzeby świętego spokoju często sami wkładamy tego typu narzędzia w ręce dzieci. Warto jednak poświęcić chwilę na refleksję, by zrozumieć, że są inne sposoby na spędzanie popołudnia czy też rozrywki na rodzinnej imprezie. I choć sklepy pękają w szwach od różnego rodzaju zabawek, warto sięgnąć po kultowe planszowe gry, które pozwalają świetnie bawić się całej rodzinie i znajomym. Co więcej zarówno modele z tradycją, jak i nowe propozycje wykorzystują to co najcenniejsze – zaangażowanie, konieczność logicznego myślenia oraz pewne elementy rywalizacji. Zdrowej rywalizacji.  

 

 

Moda na planszówki
Popularne gry planszowe to jedna z ulubionych rozrywek różnych pokoleń. Od pokoleń łączą ludzi i sprawiają, że wspólnie spędzony czas jest wykorzystany maksymalnie. Oczywiście odpowiednia planszówka powinna być dopasowana tematyką i trudnością do wieku oraz umiejętności graczy. To szczególnie istotne, gdy zamierzamy do rozgrywki zaangażować najmłodszych. Poza czysto rozrywkową funkcją w grach znajdziemy cały szereg elementów, które kształcą konkretne umiejętności i rozwijają zainteresowanie światem. Wiele planszówek realizuje również funkcję edukacyjną – pokazują, jak funkcjonuje wszechświat, uczą budowy anatomicznej czy też wprowadzają w świat techniki. Co istotne, taka nauka przez zabawę jest doskonałym pomysłem na to, by wzbudzać zainteresowanie różnymi elementami świata. Poza tym rozwijają zmysły, refleks czy też koordynację ruchową i orientację w przestrzeni, a w nowoczesnych wersjach sprytnie łączą różne technologie.
 
Ucz, baw się i rozwijaj
Poza wartością edukacyjną gry planszowe są fantastycznym narzędziem do nauki funkcjonowania w grupie. To ogromna przeciwwaga do zabaw na tabletach lub smartfonach, w których uczestnik jest sam z urządzeniem i to tylko od niego uzależniony jest przebieg rozgrywki. Planszówki rozwijają społecznie, pokazują, że można wygrywać i przegrywać oraz kształcą przestrzeganie zasad. To doskonałe narzędzie do rozwijania współpracy, rywalizacji ale również dobrych kontaktów zarówno z rodziną, jak i ze znajomymi. Praktyka pokazuje również, że gra praktycznie nigdy się nie nudzi i kolejny rewanż może spowodować, że następne rozgrywki będą jeszcze bardziej emocjonujące.
 
Planszówki mają bardzo długą i bogatą historię, a ich korzenie sięgają starożytności. Choć wiele się zmieniło i co chwilę na rynku pojawiają się nowe gry, to podstawa jest cały czas taka sama i w dalszym ciągu cel jest jeden – po prostu wygrać i świetnie się przy tym bawić.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar