2018-07-25

Warto odwiedzić...

Adriatyckie turystyczne wybrzeże włoskiej Romanii

 Wybrzeże włoskiego  regionu Emilia Romagna znane jest przede wszystkim z pięknych i czystych plaż. Siedem z nich: zlokalizowane na północy Comacchio, Ravenna, Cervia, Cesenatico, Bellaria Igea oraz na południu Portoverde, Cattolica otrzymało prestiżową nagrodę przyznawaną w ramach programu Niebieska Flaga, zainicjowanej przez Fundację Edukacji Ekologicznej(FEE). Oprócz typowych kompleksów wypoczynkowych, urlopowicze – single bądź rodziny z dziećmi – znajdą tutaj alternatywę zakwaterowania na campingu w otoczeniu okolicznej natury.

 

 

Emilia Romagna

Rodzinny camping we Włoszech?
Piaszczysto złociste plaże i lazur Adriatyku, słoneczna pogoda oraz urokliwe nadmorskie kurorty - wszystko to sprawia, że Włochy należą do jednego z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych wypraw. Emilia Romagna – to jeden z tych malowniczych obszarów Włoch, gdzie wakacje rodzinne zamienią się w pełną radości oraz wspólnej zabawy wyprawę. Noclegi na campingu, bliskość natury, liczne atrakcje, obiekty sportowe bez wątpienia zachęcą do aktywnego odpoczynku. Dodatkowo taki rodzaj urlopu może stać się niezapomnianą przygodą dla całej rodziny a dzieciom zapewnić mnóstwo wrażeń i zabaw. Te wakacje z pewnością nie mogą być nudne!
 
- Romagna to kolebka Wellness Valley, która przez cały rok oferuje wszystkim odwiedzającym wiele rozrywek i atrakcji. Bogate trasy turystyczne i szeroki wachlarz wydarzeń sportowych oraz kulturalnych sprawią, że miłośnicy aktywnego wypoczynku, na łonie natury odnajdą poszukiwaną harmonię oraz osiągną dobrostan tak fizyczny, jak i psychiczny. Rozwinięta infrastruktura turystyczno – sportowa sprawia, że region Emilia Romagna to idealna destynacja dla tych, którzy żyją pasją do sportu i aktywnego trybu życia – podkreśla Andrea Corsini, Dyrektor Regionalny ds. Turystyki regionu Emilia Romagna.
 
Adriatyckie wybrzeże Romanii, które rozpościera się od Lidi di Comacchio do Cattolica, jest jednym z ulubionych i najpopularniejszych kierunków wakacyjnych wypraw osób, które chcą spędzić wolne chwile na świeżym powietrzu, w bliskim kontakcie z naturą, włoską kulturą i historią. Na północy regionu od Lidi di Comacchio do Cesenatico oraz na obszarze Ferrara, Ravenna, Forlì Cesena oraz Rimini na odwiedzających czeka aż sto kompleksów kempingowych. Oferują one podwyższony standard zakwaterowania oraz dysponują taką przestrzenią, która pozwala na organizowanie rozgrywek sportowych czy wielu animacji skierowanych zarówno do dzieci, jak i dorosłych. Dodatkowo na terenie każdego kompleksu znajdują się bary, sklepy, restauracje oraz wiele innych udogodnień.
 
Z drugiej strony Wybrzeże Emilia Romagna to kultowe miejsce zapewniające różnego typu rozrywki. To tutaj właśnie znajduje się najsłynniejszy włoski park rozrywki – Mirabiladia, parki wodne Aquafan, park tematyczny Italia w Miniaturze, Fiabilandia w Rimini, Oltremare czy Riccione, oraz akwarium LeNavi w Cattolica.
 
Aktywnie nad Adriatykiem 
Wybrzeże regionu Emilia Romagna to idealne miejsce wypadowe dla tych wszystkich, którzy oprócz wypoczynku stacjonarnego uwielbiają aktywnie spędzać czas. Rawenna, Rimini, Ferrara, Bolonia, San Marino to miasta - niekwestionowane skarbnice architektury i sztuki. Bogactwo regionu sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo możliwości jakie oferują wszystkie kompleksy kempingowe dostarczą odpoczynku wszystkim miłośnikom natury. Na terenie każdego obiektu urlopowicze będą mieli do dyspozycji m.in. boisko do siatkówki plażowej, koszykówki, czy do gry w mini piłkę, pole do gry w kulki (bocce) lub pole golfowe, baseny, oraz możliwość wypożyczenia rowerów. 
 
Riwiera Adriatycka – ROMAGNA - to raj dla miłośników sportów wodnych. Rozwinięta infrastruktura wodna, przyjazne warunki oraz odpowiedni klimat sprawiły, że wzdłuż wybrzeża region Emilia Romagna cieszy się niezwykłą popularnością wśród amatorów żeglarstwa, surfingu, kitesurfingu, nurkowania oraz pływania. Na miejscu można wypożyczyć sprzęt oraz zapisać się na kurs wybranej dyscypliny. Do najpopularniejszych miejsc, gdzie zazwyczaj udają się miłośnicy sportów wodnych to miasteczko Rimini, Cervia i Cesenatico. 
 
Więcej informacji na: 
 
https://blog.travelemiliaromagna.com/which-beach-choose-in-emiliaromagna
 
W linku poniżej można dokonać rezerwacji hotelu lub wybranego kempingu:
 
https://www.emiliaromagnawelcome.com/pl 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar