2018-07-10

Warto odwiedzić...

Nocne życie Budapesztu – co można robić po zmroku w stolicy Węgier?

Impreza w klubie, romantyczny rejs statkiem, a może kolacja z tradycyjnym węgierskim jedzeniem? Nocą życie w Budapeszcie kwitnie – sprawdź jakich atrakcji możesz się spodziewać.

 

Budapeszt, który może kojarzyć się ze zwiedzaniem imponujących zabytków, w nocy pokazuje inną twarz. Jeśli nie zapałasz miłością do węgierskiej stolicy w ciągu dnia, poczekaj do zapadnięcia zmroku – miejsca, które mijałeś na trasie swoich spacerów, mogą jeszcze bardzo pozytywnie cię zaskoczyć.

 

 

Artemovszk 38 (A38) – dyskoteka na Dunaju

To klub urządzony…na statku, który w 1968 roku służył do transportu kamienia. Nazwa klubu pochodzi właśnie od nazwy tej łodzi - Artemovszk 38. Przystosowanie go do teraz pełnionej funkcji zajęło półtora roku, a oficjalne otwarcie nastąpiło w 2003 roku. Dziś jest to prężnie działające centrum kulturalne, bo poza imprezami tanecznymi i koncertami odbywają się tu też wystawy, pokazy filmów, wieczory dyskusyjne itp. W dzień statek wyrusza na rejs po Dunaju, a w nocy rozpoczyna się tu zabawa. Na pokładzie można zarówno posłuchać koncertów znanych gwiazd (występował tu nawet Tomasz Stańko), jak i tańczyć na parkiecie w rytmie disco. Goście bawią się na trzech poziomach: tarasie na dachu, restauracji lub w klubie.

Alcatraz – zabawa w pasiakach?

Zabawa w więzieniu? Czemu nie! – stwierdzili właściciele tego klubu przy ulicy Nyár utca 1 w Budapeszcie. Wystrój wnętrza przypomina areszt, a z głośników płynie hip-hop, drum’n’bass i breakbeat.

Home – klub dla węgierskich VIP-ów

Home to największy klub w Budapeszcie – pomieści on ponad dwa tysiące osób. To miejsce popularne wśród węgierskich gwiazd i podążających za trendami mieszkańców węgierskiej stolicy. Na terenie klubu znajduje się imponującej wielkości taras, gdzie można przewietrzyć się w przerwie od zabawy.

Budapeszt nocą – romantyczny rejs po Dunaju

Dla wielu osób pozycja obowiązkowa w planie zwiedzania węgierskiej stolicy. Półtoragodzinny nocny rejs po Dunaju, w trakcie którego można zjeść smakowitą kolację przy akompaniamencie muzyki na żywo to niezapomniane przeżycie. W internecie można znaleźć oferty, które obejmują nie tylko sam rejs statkiem, lecz także dowóz na miejsce zbiórki, na przykład spod hotelu, w którym się zatrzymałeś.

Atrakcje Budapesztu – impreza w basenie

Mowa o Schechenyi furdo – największym kompleksie basenów i term w Europie. Znajduje się tu osiemnaście basenów i dziesięć saun. Od marca do grudnia w każdą sobotę organizowana jest tam impreza w gorących źródłach – można bawić się przy dźwiękach muzyki w kąpielówkach.

Restauracje w Budapeszcie czynne nocą

Plac imienia najsłynniejszego węgierskiego kompozytora, Ferenca Liszta, nocą tętni życiem. Węgierskiego jedzenia możecie spróbować w restauracji Incognito, która znajduje się pod numerem trzy. Użytkownicy portalu TripAdvisor polecają też znajdującą się tuż obok Menzę (nr dwa), która ma opinię wyszukanego miejsca i zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem klientów. Smakoszy wina zapewne ucieszy informacja o czynnej do 20:00 winiarni Tasting Table przy ulicy Brody Sandor 9. Słynie ona nie tylko ze wspaniałej jakości trunków, lecz także gościnności gospodarzy, którzy osobiście witają przybyłych do lokalu oraz z radością dzielą się rozległą wiedzą na temat historii Węgier i wytwarzanych tu win.

Hotele w Budapeszcie blisko najważniejszych atrakcji

Jeśli chcesz zasmakować nocnego życia węgierskiej stolicy, polecamy hotel, z którego szybko dotrzesz do najważniejszych atrakcji – nad Dunaj oraz do term. Mowa tu o Mercure Budapest Korona Hotel należącym do sieci AccorHotels, w którym po całonocnej imprezie możesz odpocząć w strefie odnowy biologicznej.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar