2008-07-21

Napoje

Hawajski raj O’Ccaffe

Hawaje to jeden z najpiękniejszych archipelagów naszego globu, istny raj na ziemi! Cudowne miejsce wypoczynku o niezmiennej pogodzie i idealnym klimacie. Wszystko jest tam wyjątkowe i egzotyczne, wspaniała, dzika przyroda, niezliczone gatunki bajecznie kolorowych kwiatów, oszałamiające bogactwo natury, która hojnie wyposażyła ten rajski archipelag w przepiękne, zapierające dech w piersiach krajobrazy. Doliny porośnięte niemalże dziewiczymi, często nietkniętymi ludzką stopą lasami, majestatyczne wulkany, bajkowe wodospady, egzotyczne zwierzęta i piękne, szerokie piaszczyste plaże smagane falami Oceanu Spokojnego…Na samą myśl można się zapomnieć i zanurzyć w słonecznych hawajskich marzeniach. Nic dziwnego, że Hawaje niezmiennie przyciągają turystów z całego świata, każdy z nas chciałby znaleźć się tam i chociaż przez chwilę znaleźć się w raju.

Niestety Hawaje położone są prawie 13,5 tysiąca kilometrów od naszej stolicy a wyprawa na te bajeczne wyspy dla wielu z nas jest niedościgłym marzeniem. Marzyciele, miłośnicy hawajskiego raju świetnie radzą sobie poddając się małym lub większym hawajskim przyjemnościom tu, na miejscu. Możliwości jest naprawdę wiele, można oddać się baz reszty hawajskiej modzie, czyli kwiecistym wzorom i zwiewnym materiałom. W dość prosty sposób można zorganizować hawajską imprezę we własnym ogródku wykorzystując dostępne hawajskie gadżety, czyli parasolki do drinków i hawajskie naszyjniki z kolorowych, wyciętych z materiału lub bibuły kwiatów. Także hawajskie desery, i przysmaki w hawajskim stylu, niekoniecznie skomplikowane i trudne w przyrządzeniu mogą przybliżyć rajskie klimaty. Jeżeli masz ochotę na hawajskie klimaty zaserwuj sobie egzotyczną kawę „Hawajski raj O’Ccaffe”. Prosty przepis, chwila przygotowań pozwolą na wyczarowanie prawdziwie hawajskiej uczty dla zmysłów.

„ Hawajski raj O’Ccaffe”

Na jedną porcję:
50 ml esencji zaparzonej kawy O’Ccaffe
100 ml mleka 3.2 %
20 ml likieru ananasowego
20 ml likieru kokosowego
Dodatki: bita śmietana, ananasy w plasterkach lub kawałeczkach, kolorowa posypka, wiórki kokosowe.

Przygotowanie:
W niewielkiej ilości wody zaparz mocną kawę - esencję, oddziel fusy i poczekaj, aby przestygła. Następnie dodaj likiery ananasowy oraz kokosowy, zalej zimnym mlekiem i dokładnie wymieszaj. Przelej kawę do przeźroczystych dużych kieliszków, możesz dodać kilka kostek lodu. Kawę należy ozdobić bitą śmietaną w sprayu, wetknąć w nią kawałeczki ananasa, posypać wiórkami kokosowymi i kolorowa posypką.

Podstawą kawowego „ Hawajskiego raju O’CCAFFE” jest kawa O’CCAFFE GRAN BAR CREMAROMA. To doskonała, mieszanka ziaren Arabiki i Robusty rodem z Włoch. Ma intensywny smak oraz wyjątkowo głęboki i bogaty aromat, który oczarowuje zmysły. Można ją zaparzać zarówno w sposób tradycyjny jak i w ekspresie.

Dystrybutor: P.P.H.U M&J
Opakowanie: 1000 g
Cena: ok. 44 zł

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar