2018-06-25

Oczy

Prosty makijaż dla początkujących – cienie do brwi

Okazuje się, że również wygląd brwi podyktowany jest zmieniającą się co kilka sezonów modą. Dzisiaj nadal w trendach są te wyraźnie zaznaczone, szerokie, które podkreślają oprawę oczu. Cienkie kreski już dawno wyszły z mody. Niestety, nie każdy może pochwalić się idealną linią brwi i ich zagęszczeniem. Nie ma jednak problemu, by nieco wesprzeć naturę. Na rynku dostępne są kolorowe kosmetyki dedykowane właśnie realizacji makijażu brwi.

makijaż, brwi, cienie, porady, oczy

Brwi i prosty makijaż dla początkujących

Jeśli Twoje brwi są zbyt rzadkie i za jasne, możesz poprawić ich wygląd specjalnymi kosmetykami. Pierwszy makijaż warto wykonać cieniami. Cienie do brwi pozwolą osiągnąć pełen efekt naturalności, dadzą też szansę wprawienia się w profesjonalną technikę make-upu tej partii twarzy. Należy wybierać takie, które są ciemniejsze niż barwa brwi o maksymalnie dwa tony.

Co ważne, dobre cienie do brwi pozwolą zachować umiar, a Ty sama zdecydujesz, jak mocno chcesz je zaakcentować.

Jakie cienie do brwi wybrać?

Producenci oferują nam szeroką paletę barw. Prosty makijaż dla początkujących wykonać można cieniami do brwi w tonacji zimnego beżu czy ciemnego, ale ciepłego brązu. Nie zalecamy korzystania z cieni w kolorze czerni – niewprawiona ręka szybko sprawi, że zamiast delikatnego zaakcentowania brwi powstanie ich za mocna karykatura.

Jak wspomnieliśmy, cienie do brwi muszą pasować do karnacji i oprawy oka. Kolor to nie wszystko, bo do ich nakładania należy nabyć też właściwy pędzelek. Pierwszy makijaż sprawnie wykonasz tym skośnym, który posiada naturalne albo syntetyczne włosie. Technika malowania brwi dla początkujących jest prosta. Należy nakładać cień stopniowo, zaczynając od środka linii brwi, powoli wypełniając cały kontur.

Dla kogo cień do brwi będzie odpowiednim wyborem?

Producenci oferują wiele kosmetyków, dzięki którym Twoje brwi będą wyraźnie zaznaczone. Cienie do brwi to najpopularniejsza opcja, ale warto wspomnieć również o żelach do brwi, kredce, kolorowym wosku, hennie. To jednak cień jest najbezpieczniejszy dla początkujących, to właśnie technika malowania cieniem, chociaż musi być idealnie precyzyjna, to jednak nadal pozostaje najłatwiejsza.

Cień do brwi jest dobrą opcją dla kobiet, które nie boją się nieco odważniejszych, mocnych makijaży. Jest doskonały do wyraźnego podkreślenia brwi, ale przy zachowaniu pełnej kontroli podczas realizacji make upu. Cieniem można przecież tonować barwę brwi, decydując się na taką, która najbardziej pasuje do cery, typu urody czy koloru oczu.

Jakich błędów nie należy popełniać?

Pierwszy makijaż przy wykorzystaniu cieni do brwi zostanie dobrze wykonany, jeśli tylko ich kontur będzie odpowiednio przygotowany. Nie zaleca się malowania brwi bez ich uprzedniego wyregulowania. Przyda Ci się pęseta, dzięki której łatwo usuniesz zbędne włoski i stworzysz idealnie symetryczną linię brwi.

Kiedy już prosty makijaż dla początkujących będzie skończony, nie zapomnij o wyszczotkowaniu brwi. Użyj w tym celu specjalnego grzebyka albo miękkiej szczoteczki. Układaj włoski zawsze w stronę od kącika oczu do skroni, nigdy odwrotnie.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar