2018-04-11

Warto odwiedzić...

Co można robić z dziećmi w Szklarskiej Porębie?

W Szklarskiej Porębie mnóstwo radości dla całej rodziny zapewni Park Rozrywki Esplanada – „Wieża emocji”, górska kolejka i wiele więcej. Z kolei Dinopark to raj dla maluchów i starszaków. Oprócz ekscytującej zabawy piękne miejsca gdzie małe nóżki dojdą bez problemu. Koniecznie przeczytaj dalej.

 

 

 

Wodospad Kamieńczyka i Szklarki

Obowiązkowy punkt dla turystów to dwa dopływy rzeki Kamiennej. Wodospad Kamieńczyka szczególnie przyciąga uwagę ze względu na to, że jest najwyższy w całych Karkonoszach. Wodospad spada do Wąwozu Kamieńczyka trójstopniową kaskadą z wysokości 27 metrów. Sam wąwóz jest przepiękny i zasługuje na dłuższy przystanek podczas zwiedzania. Wodospad to nie wszystko, po drodze zatrzymać się można w równie urokliwej jaskini – „Złota Jama”. Drugi, co do wielkości w Karkonoszach to Wodospad Szklarki. Swoją spiralną kaskadą o wysokości 13,3 metry potrafi urzec nie jednego turystę. Droga na Wodospad Kamieńczyka i Szklarki spokojnie przejdzie podróżujące z rodzicami dziecko. Oba wodospady można zobaczyć w Karkonoskim Parku Narodowym po uprzednim kupieniu biletu wstępu.

 

 

Szrenica

Górująca nad Szklarską Porębą Szrenica to obowiązkowy punkt każdego turysty.  Jej wysokość nad poziomem morza to 1362 metry. Ze szczytu rozpościera się piękny widok na Góry Izerskie, Kotlinę Jeleniogórską i czeskie Karkonosze. Wycieczka na Szrenicę może odbywać się malowniczymi szlakami turystycznymi lub dwuodcinkowym wyciągiem krzesełkowym „Szrenica”. Po drodze odwiedzić można trzy schroniska, pierwsze schronisko „Kamieńczyk”, drugie „Schronisko PTTK na Hali Szrenickiej” i na samym szczycie schronisko „Szrenica”. Ze względu na to, że nie jest to wysoka góra, przyciąga turystów w różnym wieku, a w szczególności rodziny z dziećmi. Po dniu pełnym wrażeń Hotel Sasanka czy Hotel Las w Piechowicach niedaleko Szklarskiej Poręby uszczęśliwi pociechy bezpiecznym basenem z atrakcjami. Idealne stoki Szrenicy pozwoliły na wybudowanie centrum narciarstwa SkiArena Szrenica. Trasy zjazdowe cieszą się dużą popularnością. Również dla miłośników wieczornych zjazdów czeka oświetlona trasa „Puchatek”.

Dinopark

Nuda podczas wyjazdu dla dzieci jest nie do przyjęcia, dlatego Dinopark to idealna atrakcja dla małych i dużych. Bardzo duży teren został maksymalnie zagospodarowany. Niezliczona ilość miejsc do zabawy przyprawi o zawrót głowy.  Dla starszych pociech główną atrakcją będzie ścieżka edukacyjna przedstawiająca rekonstrukcje naturalnej wielkości dinozaurów. Ich tropem chciałby przejść nie jeden chłopiec. Starszaki z pewnością chętnie zobaczą wioskę Indian i obejrzą seans w kinie 6D. Każde przedstawienie to mnóstwo niezapomnianych przeżyć i pobudzanie wszystkich zmysłów. Uczestnik poczuje wiejący wiatr, padający śnieg i deszcz.  Dinopark oferuje również park linowy, edukacyjne poszukiwanie złota i zajęcia paleontologiczne. Młodsze dzieci mogą korzystać z placu zabaw, dmuchanych zamków, piaskownic czy torów wspinaczkowych. Kursujący Dinobus zabierze całe rodziny z dziećmi na wycieczkę po centrum Szklarskiej Poręby.

Rodzinny Park Rozrywki Esplanada

Znajdujący się w centrum miasta Park Rozrywki Esplanada to atrakcje dla rodziców i dzieci, bez względu na wiek. Z pewnością nie zabraknie tu niesamowitych emocji i krzyków radości. Górska kolejka grawitacyjna „Alpine Coaster”, to główna atrakcja parku. Ponad 500 metrowy zjazd między drzewami fascynować może nie jednego odważnego. Po pełnym radości zjeździe Park Rozrywki Esplanada oferuje „Wieżę emocji”, z której korzystać może już 6 latek ze wzrostem minimum 120 centymetrów. Turyści lubiący rywalizację z pewnością skorzystają z „Mini Golfa”, elektrycznych samochodów i motorów. A dla najmłodszych czeka plac zabaw i Ogród Dmuchańców. Dla dorosłych na terenie Parku organizowane są zawody sportowe i liczne koncerty. 

 

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar