2018-04-05

Warto odwiedzić...

Zobacz Warszawę z perspektywy rzeki

Najnowocześniejszy obiekt na Wiśle – iBarka - inauguruje rejsy po jej warszawskim odcinku. W każdy weekend kwietnia można podziwiać panoramę miasta z perspektywy rzeki. 

 

 

 

 

Najnowocześniejsza jednostka na Wiśle - iBarka czyli Infobarka - to zbudowany w 2016 roku mały przeszklony  statek, wyposażony w sprzęt multimedialny, klimatyzację, dwie łazienki oraz taras. Obiekt jest zasilany panelami fotowoltaicznymi, napęd stanowią dwa silniki Yamaha 60 KM. Statek jako pierwszy rozpoczął sezon na Wiśle – także jest najdłużej działającym obiektem, rejsy obywał jeszcze w grudniu.
 
IBarka to miejsce wystaw multimedialnych, warsztatów i spotkań oraz innych wydarzeń. W tym roku będą to zarówno wydarzenia sportowe – takie jak River Beat – polegający na zajęciach fitness odbywających się na dachu płynącego statku, wydarzenia kulturalne, jak pokazy zdjęć znanych fotografów i naturalnie szkolenia i warsztaty dla osób, które o pływaniu po rzece chcą wiedzieć jak najwięcej. 
 
- Jednym z naszych najważniejszych wydarzeń będzie wydarzenie pod tytułem „Statki warszawskiej Wisły”, na którą będą składały się wystawa i cykl spotkań. Akurat w tym roku obchodzimy 100 lecie Flotylli Wiślanej, ale i mija 190 lat od kiedy pojawił się pierwszy parowiec na warszawskiej Wiśle – mówi Przemek Dziubłowski z Fundacji Do Dzieła!, która jest armatorem obiektu. – Te wydarzenia historyczne wraz z oczekiwaniem na statek Lubecki świetnie się komponują, by w tym roku iBarka przyjrzała się wnikliwie historii statków w misji żeglugi śródlądowej. 
 
 iBarka to także rejsy z przewodnikiem. Obecnie przygotowywany jest program rejsy z wirtualnym przewodnikiem podczas którego będzie można zobaczyć także archiwalne zdjęcia nadwiślańskiej Warszawy oraz posłuchać o historii miasta i wpływie rzeki na jego losy. Program będzie dostępny od września.
 
Atrakcją są także rejsy na zachód słońca – niezapomniane rejsy z widokiem na skąpaną w słońcu panoramę stolicy. Rejsy odbywają się na odcinku między Mostem Gdańskim a Poniatowskim. Rejsy na zachód słońca odbywają się między Mostem Gdańskim a Siekierkowskim.
 
Rejsy odbywają się w każdy weekend kwietnia w godzinach 12 (start z Portu Czerniakowskiego), 14, 16 i 18 (start z bulwaru im. Pattona), w przypadku minimum 6 zainteresowanych osób. Cena dorośli 50 zł, dzieci 25 zł, emeryci 40 zł, dziecko plus dorosły 60 zł.
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar