2018-01-08

ROZRYWKA

Instynkt macierzyński w TEATRZE ME/ST

 „INSTYNKT MACIERZYŃSKI”

MONODRAM Magdaleny Engelmajer
Na scenie także: Maksymilian Turkiewicz,
dziewięciomiesięczny synek aktorki.
 
TEKST/MUZYKA: Szymon Turkiewicz
Inscenizacja: ME/ST
Realizacja spektaklu została dofinansowana przez m.st. Warszawę. 
 
POKAZY:
28 i 29 stycznia g.18:30
Pawilon SARP, Pałac Zamoyskich Foksal 2 Warszawa
 
REZERWACJA BILETÓW: rezerwacja.bilet@gmail.com
 
OPIS SPEKTAKLU
 
„INSTYNKT MACIERZYŃSKI” to monodram Magdaleny Engelmajer inspirowany doświadczeniami związanymi z okresem ciąży, porodem oraz pierwszymi miesiącami spędzonymi z dzieckiem. Na scenie obok aktorki pojawi się jej synek Maksymilian, który od pierwszych tygodni życia współuczestniczy w próbach oraz działaniach artystycznych twórców TEATRU ME/ST.
 
Inscenizacja przedstawienia łamie konwencję spektaklu teatralnego i staje się rodzajem dokumentu, w którym aktorka z ujmującą szczerością opowiada o najbardziej intymnych chwilach związanych z trudami bycia matką i twórcą teatralnym. 
 
Jak wychowywać dziecko w świecie przeładowanym informacjami, video-blogami oraz poradami lekarzy dotyczącymi tego co jest dobre, a co złe? Jak pogodzić macierzyństwo z wolnym zawodem, który nie pozwala na urlop i przerwę w pracy?   
 
Twórcom zależało na szczerej, niebanalnej opowieści o jasnych i ciemnych stronach macierzyństwa. Każdy pokaz spektaklu będzie inny, nieprzewidywalny, poruszający i dotykający istoty tego, czym tak naprawdę jest macierzyństwo w życiu każdej kobiety.
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar