2017-07-21

CIEKAWOSTKI

Dziarka w ciemno na Gdańsk Tattoo Konwent

„Dziarka w ciemno” to akcja specjalna organizowana przez Tattoo Konwent, największy cykl spotkań z tatuażem artystycznym w Polsce. Już 29 i 30 lipca w czasie gdańskiej odsłony festiwalu, po raz trzeci utalentowani tatuatorzy usiądą za specjalną kotarą, by wytatuować zwycięzców konkursu, w którym nagrodą jest darmowy tatuaż o nieznanej tematyce. Tym razem za koncepcje i wykonanie wzorów odpowiadać będą Patryk Hilton i Inez Janiak. Chętni do udziału w „Dziarce w ciemno” mogą zgłaszać się od 18 do 23 lipca.

 

Polska branża tatuatorska pochwalić może się wieloma utalentowanymi artystami. Wielu z nich wypracowało sobie indywidualny styl, dzięki któremu stali się rozpoznawalni wśród fanów tatuaży. Nie narzekają na brak pracy, na wizytę u artystów tego kalibru zwykle czeka się dość długo. Nierzadko cena wykonywanych przez nich wzorów bywa również nieco wyższa niż ta, którą zapłacić trzeba w mniej renomowanych studiach. Jednak z 22. edycji Tattoo Konwent, która odbędzie się w Gdańsku w ostatni weekend lipca, 6 osób wróci do domu z całkowicie darmowym, nowym tatuażem, który wykonany zostanie przez jedno z dwojga cenionych tatuażystów: Patryka Hiltona lub Inez Janiak.
 
Podobnie jak w „Randce w ciemno”, popularnym teleturnieju z lat 90., z którego zaczerpnięto zasady konwentowej zabawy, tatuator i „klient” nie widzą siebie nawzajem. Dodatkowo, zwycięzcy konkursu nie mogą wybrać tatuowanego motywu, ani jego tematyki, niemożliwe jest również nawet dyskretne podglądanie artysty w czasie pracy, ponieważ jego stanowisko będzie ukryte za specjalną kotarą. Wzór dobrany zostanie na podstawie podstawowych informacji o zwycięzcy: płci, wieku czy ilości tatuaży.
 
 
Oldschool Hilton
 
Z kim na randkę?
 
Patryk Hilton bierze udział w zabawie po raz drugi. To jego prace cieszyły się największym zainteresowaniem zgłaszających się do poznańskiej edycji konkursu. Artysta specjalizuje się w motywach oldschoolowych. Tatuuje głównie postacie, motywy związane z naturą, a także klasyczne wzory, charakterystyczne dla tego stylu. Na co dzień pracuje w Demolka Tat2 w Bydgoszczy.
 
Z kolei tatuaże Inez Janiak czyli Inne Tattoo tworzy wzory z prawdziwym pazurem. Tatuatorka z Od Świtu do Zmierzchu z Łodzi wykonuje motywy graficzne, przypominające w formie szybkie, czarne rysunki wykonane tuszem. W jej portfolio znaleźć można podobizny zwierząt, portrety, czaszki i wiele innych.

Jak zgłosić się do konkursu
 
Aby wziąć udział w konkursie organizowanym przez Tattoo Konwent i wygrać darmowy tatuaż, należy za pośrednictwem platformy Biletin zakupić dwudniowy karnet na najbliższą edycję festiwalu, która odbędzie się w Gdańsku 29-30 lipca. Następnie w komentarzu pod facebookowym postem. (https://www.facebook.com/TattooKonwent/photos/rpp.427128610738573/1381528381965253/?type=3&theater ) uczestnicy gry muszą wpisać numer zamówienia (nie mylić z numerem biletu!), wskazać preferowanego artystę biorącego udział w zabawie i krótko uzasadnić swój wybór. Konkurs trwa od 18 do 23 lipca do 23:59. Spośród zgłoszeń organizatorzy wybiorą 6 osób, które oddadzą swoją skórę w ręce Hiltona lub Inez. „Dziarka w ciemno” to opcja tylko dla najodważniejszych, jednak dwie poprzednie akcje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.
 
Bilety
 
Bilety na Gdańsk Tattoo Konwent są dostępne w przedsprzedaży w cenach: 35 zł – bilet jednodniowy, 45 zł – karnet dwudniowy, 115 zł – karnet grupowy dla 3 osób (dostępny tylko w przedsprzedaży), 250 zł - wejściówka VIP. Do zgłoszenia udziału w „Dziarce w ciemno” uprawniają wszystkie bilety dwudniowe. Każdy bilet może zostać wykorzystany w grze tylko raz. Więcej informacji i bilety dostępne na: www.tattokonwent.pl

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar