2017-02-16

CIEKAWOSTKI

Raz dwa trzy, warszawiakiem jesteś Ty

 Rodzinna zabawa dla mieszkańców Warszawy

 
Wola Park wraz z Muzeum Powstania Warszawskiego zapraszają rodziny z dziećmi do udziału w grze międzymuzealnej „Raz, dwa, trzy, warszawiakiem jesteś Ty”. Na uczestników czekają ciekawe miejsca, zadania do wykonania oraz nagrody. 
 
Gra organizowana jest cyklicznie latem. Tym razem Muzeum zrobiło jednak wyjątek i specjalnie na okres ferii przygotowało edycję zimową. Tematem przewodnim najbliższej zabawy będzie zdrowie. Tegoroczni odkrywcy warszawskich tajemnic odwiedzą Państwowy Zakład Higieny, Główną Bibliotekę Lekarską oraz Park Ujazdowski. Dzięki wizytom w tych miejscach dowiedzą się kto wymyślił nazwę „witamina”, jak stworzono pierwszą szczepionkę, co charakteryzuje ogród w stylu kaligraficznym oraz dlaczego gladiator ma słowiańskie rysy. Uczestnicy będą mieli okazję odwiedzić też miejsce niedostępne na co dzień. Tylko podczas ferii otwarty zostanie Dział Starej Książki Medycznej w Głównej Bibliotece Lekarskiej. To jednak nie wszystko. Chętni mogą wziąć udział w konkursie fotograficznym na najbardziej zaśnieżoną fotografię Warszawy. Dla laureatów konkursu Wola Park przygotował wejściówki rodzinne na wielokrotne wejścia na lodowisko, które znajduje się przy Centrum. Zdjęcia z rodzinnego albumu, własnoręcznie wykonane lub znalezione w internecie można przesyłać do piątku 17 lutego na adres 123tropiciele@1944.pl.
 
Więcej informacji na temat zabawy znajduje się na stronie internetowej www.razdwatrzywarszawiak.pl. Na wszystkich finalistów (rodziny, które poprawnie wykonają wszystkie zadania) czekają nagrody, które zostaną wręczone podczas gali finałowej. 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar