2016-11-22

Paznokcie

ORLY BREATHABLE - witaminowy manicure w zasięgu ręki

Piękne dłonie i paznokcie są wizytówką każdej zadbanej kobiety. Jak zapewnić im maksymalną dawkę wzmocnienia bez konieczności zrezygnowania z ulubionego koloru?

O nowoczesnej technologi all in one zawartej w produkcie ORLY Breathable Treatment + Color rozmawiamy z ekspertem - wicedyrektor ds. międzynarodowej sprzedaży ORLY, Nadią Deering.

Opowiedz, na czym polega innowacyjność nowego produktu ORLY Breathable Treatment + Color.
 
 
 
 
ORLY Breathable Treatment + Color to nowy, zupełnie unikatowy koncept, który łączy w sobie kolor i pielęgnację. Kobiety na całym świecie narzekają, że ich paznokcie się słabe i zniszczone, ale jednocześnie nie chcą rezygnować z koloru. Nasz nowy produkt daje im jedno i drugie. Łączy w sobie bazę, lakier i top z pielęgnacją. Można używać go w domu i w salonie. Zamiast czterech produktów wystarczy sięgnąć po jeden. Dwie warstwy i gotowe.
 
Skąd nazwa „Breathable” (oddychający)?
 
Do stworzenia Breathable zainspirowały nas muzułmanki z Bliskiego Wschodu. Kiedy się modlą, muszą zmyć lakier z paznokci, bo przed modlitwą dokonują ablucji (przyp. red. ablucja - rytuał polegający na obmyciu ciała lub niektórych jego części: rąk, głowy, nóg itp.), a zwykły lakier nie przepuszcza wody. Nasz produkt nie tylko przepuszcza wodę, ale też powietrze, dlatego pozwala paznokciom „oddychać”. Wykorzystaliśmy technologię, którą stosuje się w soczewkach kontaktowych. Dodatkowo postanowiliśmy uzupełnić produkt o formułę pielęgnacyjną. ORLY Breathable Treatment + Color odpowiada na wszystkie potrzeby kobiet. Testowaliśmy go przez rok na 500 kobietach. 99% z nich stwierdziło, że po 2-3 użyciach ich paznokcie stały się mocniejsze. To zasługa zawartych w produkcie witamin B5 i C oraz olejku arganowego.
 
Kolejny ważny aspekt w przypadku lakieru to trwałość. Jak długo ORLY Breathable Treatment + Color utrzymuje się na paznokciach?
 
Średnio dwa razy dłużej niż normalny lakier. 7 dni to minimum, a często nawet 10 dni w zależności od paznokci.

Jak trafiłaś do ORLY?
 
Studiowałam marketing i zarządzanie w Bratysławie. Zaczynałam jako asystentka profesora na uniwersytecie. Pewnego dnia skontaktowała się ze mną firma kosmetyczna ze Szwecji, która zaproponowała mi pracę trenera w dziedzinie sprzedaży i marketingu. 
I tak zostałam w przemyśle kosmetycznym. Pracuję w nim już od 20 lat, najpierw w Europie, potem w USA. Pierwszą pracę dostałam właśnie w ORLY, to było ok. 15 lat temu. Byłam tam siedem lat, potem odeszłam, zajmowałam się włosami, make upem, współpracowałam m.in. z Sephorą. Pewnego dnia założyciel ORLY, Jeff Pink zadzwonił do mnie, żebym wróciła. Zgodziłam się. Mam tu wiele wolności, podróżuję po całym świecie, co chwilę poznaję nowych, inspirujących ludzi.
 
Jak więc w zależności od szerokości geograficznej zmieniają się preferencje kobiet w kwestii paznokci?
 
Każdy kraj jest trochę inny. W Skandynawii kobiety wybierają raczej minimalistyczne, neutralne pastele, na Bliskim Wschodzie i w Rosji królują mocne kolory, złoto. Jest jednak wspólny mianownik dla wszystkich - na całym świecie kobiety preferują raczej krótkie, naturalne, a przede wszystkim zdrowe paznokcie, bo są najwygodniejsze i najbardziej efektowne.

Co Cię najbardziej zaskoczyło w tej branży?
 
Nauczyłam się, że bez względu na ekonomię, kobiety zawsze wydadzą ostatnie pieniądze na kosmetyki. W Rosji czy Estonii kryzys jest bardzo odczuwalny, ale branża kosmetyczna wciąż kwitnie.
 
Gdzie ORLY jest najbardziej popularne?
 
Największy rynek to Rosja, potem Wielka Brytania, Niemcy, Włochy, ale też Azja: Hongkong, Tajlandia, Indonezja. Coraz intensywniej rozwija się też Ameryka Południowa i Afryka: Tunezja, Egipt, Nigeria.
 
Czy możesz podać trzy najważniejsze rady dotyczące pielęgnacji paznokci?
 
Przede wszystkim uważaj na chemikalia w kosmetykach, bo to one niszczą paznokcie.
Nie wycinaj skórek, tylko je odpychaj i używaj olejku, delikatnie wmasowuj go w skórę wokół paznokci, aby ją nawilży. Na koniec wygładź płytkę i nałóż lakier.
 
Dlaczego bez względu na zmieniające się kanony piękna, kobiety na całym świecie mają obsesję na punkcie idealnego manikiuru?
 
Możemy mieć świetnie zrobione włosy, makijaż, być modnie ubraną, ale jeśli mamy zaniedbane paznokcie, cały czar pryska, bo to dłonie są naszą wizytówką - wszyscy je widzą.
 
ORLY Breathable Treatment + Color dostępny na stronie www.orlybeauty.pl
Poj. 18 ml, cena; 45,00 zł
 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar