2016-10-05

Profilaktyka

VAXOL® – czyste, zdrowe i zadbane uszy

Tagi: zdrowie

Nagła utrata słuchu, ból ucha lub szumy uszne to powody dla których pacjenci odwiedzają gabinety laryngologiczne. Jedną z przyczyn powstania tych dolegliwości jest nadmiar woskowiny zalegającej w przewodach słuchowych zewnętrznych i tworzenie się tzw. korków woskowinowych. 

Grupa pacjentów u których występuje problem nadprodukcji woskowiny jest bardzo szeroka. Są to osoby w każdym wieku, które mechanicznie drażnią przewody słuchowe, np. słuchawkami dousznymi, patyczkami higienicznymi czy aparatami słuchowymi. Laryngolodzy apelują, aby do czyszczenia uszu nie używać patyczków higienicznych, które często wpychają woskowinę w głąb ucha, podrażniając jednocześnie wyścielający kanał słuchowy naskórek. Dodatkowo u osób starszych nieprawidłowa higiena uszu może nasilać kłopoty ze słuchem wynikające z wieku. 
 
Woskowina spełnia w uchu ważną funkcję ochronną i jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania narządu słuchu, lecz jej nadmiar należy umiejętnie usuwać. Dla wszystkich sposobem na zdrowe i czyste uszy  może okazać się spray do uszu VAXOL®.

VAXOL® – czyste, zdrowe i zadbane uszy
 
Vaxol® to unikalny spray do uszu, który w skuteczny i bezpieczny sposób wspiera naturalny proces samooczyszczania uszu z woskowiny, której nadmiar może prowadzić do powstania korków woskowinowych, a w konsekwencji zaburzeń słuchu. Vaxol®  zawiera w składzie wyłącznie naturalny składnik, oliwę z oliwek przygotowaną według standardów farmaceutycznych, która nie uczula i dodatkowo łagodzi podrażnienia skóry. Vaxol® jako jedyny preparat do uszu posiada oficjalne rekomendacje Polskich Towarzystw Laryngologicznych. Preparat zalecany jest dla dorosłych i dzieci do codziennej pielęgnacji uszu, oraz jako przygotowanie do zabiegu usuwania korków woskowinowych. Może być również stosowany przez osoby noszące aparaty słuchowe.
 
Wyrób medyczny. Cena w aptece ok. 30 zł /200 dawek
 
Vaxol® wyrób medyczny klasy I, dostępny w aptekach bez recepty. 
 
 

Komentarze (1)

Helenka (2016-12-27 11:25:30)
dobry
Z pozytywnych opinii zdecydowałam się na zakup sprayu Vaxol. Rzeczywiście macie rację łagodne ciśnienie, delikatna konsystencja i co najważniejsze po niedługim czasie od aplikacji woskowina wydala się sama i tylko oczyszczam z niej małżowinę. Bardzo polecam
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar