2016-07-27

Bielizna

Jak dobrać odpowiedni biustonosz?

Wiele kobiet ma z tym ogromny problem przez co ich biust nie jest odpowiednio eksponowany. Aby wydobyć wszystko co najpiękniejsze z naszej sylwetki i podkreślić wszelkie atuty kobiecości bizelizna odgrywa kluczową rolę. Przy doborze staników nie tylko liczy się wielkość miseczki czy obwód pod biustem, najistotniejszy bowiem jest kształt piersi i dopasowany do niego fason bielizny.

 

Sprytnym sposobem, aby wyznaczyć swój rozmiar miseczki w systemie mybra jest zmierzenie obwodu w biuście i pod nim oraz późniejsze odjęcie wyników od siebie. W specjalnej tabeli sprawdzimy jaki mamy właściwy rozmiar. Pamiętajmy, że na właściwy rozmiar biustonosza składają się dwie wartości mianowicie rozmiar miseczki i obwód pod biustem. Stanik nie może być zbyt opięty, gdyż uwidacznia w ten sposób nieestetyczne fałdki, a zbyt mała miseczka powoduje, że góra miseczki w nieładny sposób odciska się na piersiach. Zbyt luźne biustonosze nie podtrzymują natomiast skutecznie naszych piersi i mają tendencję do przesuwania się co może wprawić nas w zakłopotanie i zażenowanie.
 
Pomoc brafitterki w doborze biustonosza
 
Może nie każda z Pań słyszała o zawodzie brafitterki, która zajmuje się dobraniem odpowiedniego biustonosza do potrzeb, preferencji oraz sylwetki klientki. Jednak jej pomoc może okazać się nieoceniona. Bielizna damska jest działem mocno rozwiniętym i urozmaiconym jednak nie wszystkie rodzaje biustonoszy pasują do każdej sylwetki. Przede wszystkim powinny one być niewidoczne spod ubrania i doskonale eksponować walory piękna. W najbardziej ekskluzywnych sklepach mamy możliwość skorzystania z usług brafitterki na miejscu. Specjalistka pomoże nam poznać swój rozmiar, zaproponuje kilka dobranych dla nas fasonów oraz wyeliminuje wszelkie wady i niedoskonałości po przymierzeniu biustonosza. Dobór odpowiedniego koloru również ma istotne znaczenie. Nie powinien bowiem zbyt mocno kontrastować z naszym ubraniem a także odpowiednio komponować się z kolorem skóry. Z usług profesjonalnej brafitterki można również skorzystać online.
 
Rodzaje i zastosowanie biustonoszy
 
Obecnie również w produkcji biustonoszy nowoczesna technologia i innowacyjne pomysły mają swoje zastosowanie. Miseczki są szyte, formowane termicznie z pianki, z różnych materiałów i kombinacji, przejrzystych i mocnych siateczek, miękkich koronek, stabilnych dzianin. Czasami są usztywniane fiszbinami lub gąbeczkami.
 
Wybierając się na specjalne okazje każda z nas chciałaby wyglądać zjawiskowo. dopasowana do ciała, przylegająca suknia wieczorowa spędza sen z powiek, żeby doskonale się prezentować bielizna odgrywa tutaj kluczową rolę. Na rynku dostępna jest bielizna bezszwowa, która świetnie sprawdzi się w tego typu okazjach, podkreśli atuty kobiecości i pozostanie niewidoczna i dyskretna. Bezszwowe staniki są często usztywniane chociaż znaleźć można też takie bez żadnej wyściółki, w których miseczki zbudowane są z miękkiego materiału i dopasowane do kształtu piersi.
 
Staniki miękkie nie mają usztywnianych miseczek, nie są wyściełane gąbką ani żadnym innym materiałem. Panie z dużym biustem mogą śmiało wybierać ten rodzaj. Zastosowanie przejrzystych i półprzejrzystych tkanin zapewnia przewiew i uwodzicielski wygląd.
 
Biustonosze półusztywniane cechują się tym, że w dolnej części miseczki znajduje się gąbka lub inny materiał wypełniający natomiast góra została zrobiona ze zwykłego materiału lub koronki. Dzięki swej konstrukcji sprawiają lekkie wrażeni a także solidnie podtrzymują i modelują piersi.
 
Staniki usztywniane mają miseczki całkowicie wypełnione materiałem usztywniającym jednak nie powiększają piersi. Do tego celu stworzone są biustonosze typu push-up. Są one zbawiennym rozwiązaniem dla kobiet o małych piersiach. Pozwalają pozbyć się kompleksów i uatrakcyjnić wygląd.
 
 

Komentarze (2)

zofiakwiat88 (2016-08-11 19:10:16)
stanik sportowy
Jak jak mam problem z doborem biustonosza to zawsze kupuje stanik sportowy i najchetniej, go nosze. co do jakosci to polecam firme ZOiO.
Jola (2016-07-27 17:56:26)
biust
to jest odwieczny kłopot wielu z nas, ja sama się zastanawiam nad brafiterką, może warto?
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar