2016-02-13

TECHNOLOGIA

Fenomen na skalę światową w katowickim Spodku

Co łączy 227 drużyn siatkarskich, 17 Stadionów Narodowych i hollywoodzkie gaże za oskarowe role? Finał Intel Extreme Masters, Mistrzostw Świata Gier Komputerowych, który odbędzie się już od 4 do 6 marca 2016 w katowickim Spodku. 

Intel Extreme Masters Katowice

Intel Extreme Masters Katowice

 
Turniej Intel Extreme Masters to wydarzenie o globalnej skali, które budzi emocje wśród fanów e-sportu już od 10 lat. To czwarty raz kiedy mistrzostwa goszczą w katowickim Spodku, a po raz trzeci w Polsce rozgrywany będzie ich finał – najbardziej prestiżowa impreza z cyklu. Ubiegłoroczny finał przyciągnął do Spodka ponad 100 tysięcy odwiedzających. 
 
Z prędkością… Słońca
Dzięki fantastycznej publiczności, doskonałej organizacji oraz emocjonującym rozgrywkom wydarzenie w Katowicach stało się fenomenem na arenie międzynarodowej. Informacja o katowickim finale Intel Extreme Masters rozeszła się z prędkością… Słońca. Dosłownie. Pula trzydniowych karnetów na IEM wyprzedała się w 8 minut, czyli dokładnie tyle, ile potrzebują promienie słoneczne, aby dotrzeć do Ziemi. Wynik tym bardziej robi wrażenie, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że wstęp na imprezę jest bezpłatny, jednak zakup biletu umożliwia wcześniejsze wejście do Spodka i daje szereg dodatkowych korzyści. 
 
100 tysięcy po raz pierwszy!
Wszyscy znamy sceny spod hal koncertowych, gdzie rzesze fanów ustawiają się w kolejce, aby być jak najbliżej sceny i móc z bliska podziwiać swojego idola. Podobnie dzieje się podczas Intel Extreme Masters, gdzie przed wejściem do Spodka ustawiają się długie kolejki. Każdy z niecierpliwością czeka, aby wejść i oglądać finałowe rozgrywki. W ubiegłym roku imprezę odwiedziło ponad 100 tysięcy osób, to tyle ile zgromadził drugi co do wielkości koncert w Polsce – występ Michaela Jacksona w ramach HIStory World Tour na lotnisku Bemowo (20 września 1996).
 
Elektroniczny sport – najprawdziwsze emocje i… nagrody
Intel Extreme Masters to także duże wyzwanie pod względem organizacyjnym oraz logistycznym. Przygotowania do kolejnej edycji zaczynają się tuż po zakończeniu trwającej. W 2015 roku samą imprezę obsługiwały 1362 osoby, które – gdyby znalazły chwilę czasu między kolejnymi edycjami - mogłyby stworzyć aż 227 pełnych drużyn siatkarskich.
 
Sponsorzy, wysokie nagrody, puchary oraz regularne treningi - e-sport choć rozgrywany na sprzęcie elektronicznym, niczym nie ustępuje temu tradycyjnemu. Podczas Intel Extreme Masters mecze relacjonowane są na żywo. Ponad milion osób jednocześnie w szczytowym momencie oglądało stream na Twitchu – tyle osób wypełniłoby aż 17 Stadionów Narodowych. Na oglądaniu relacji ze specjalnej strefy IEM Expo fani spędzili 72 073 593 minut – tyle czasu zajęłoby obejrzenie wszystkich serii Przyjaciół ponad 13 tysięcy razy!
 
Skala tego wydarzenia zwiększa się z roku na rok. Coraz więcej odwiedzających, wystawców oraz coraz wyższa pula nagród dla zawodników. W ramach tegorocznego finału najlepsi gracze zgarną łącznie bagatela dwa miliony złotych. To aż 2,5 razy więcej niż gaża Matthew McConaugheya za rolę Rona Woodroofa w filmie „Witaj w klubie”, za którą otrzymał Oscara. 
 
Intel Extreme Masters 2015 pobiło rekordy oglądalności oraz odwiedzin z poprzednich edycji. W tym roku IEM obchodzi dekadę istnienia. Możemy być pewni, że podczas tegorocznej edycji nie zabraknie wyjątkowych emocji oraz mnóstwa atrakcji.
 
 
 

Intel Extreme Masters Katowice

 
 

Intel Extreme Masters Katowice

 
 
Intel – informacje
Intel (NASDAQ: INTC) sprawia, że najbardziej niesamowite doświadczenia przyszłości są dostępne już dziś. Dzięki innowacjom Intela systematycznie rośnie moc obliczeniowa urządzeń osobistych i serwerów korporacyjnych. Intel intensywnie pracuje także nad zwiększaniem możliwości rozwiązań z obszaru cloud computingu, upowszechnianiem Internetu Rzeczy oraz rozwojem inteligentnych urządzeń umożliwiających dostęp do globalnej sieci. Firma stoi ponadto na straży cyberbezpieczeństwa. Dzięki wysiłkowi ponad 100 tysięcy pracowników, Intel stale dokonuje nowych odkryć, dostarcza zaskakujących doświadczeń oraz zmienia kształt nowoczesnego biznesu. Więcej informacji o firmie można znaleźć pod adresami newsroom.intel.com i intel.com. 

Intel oraz logo Intela są znakami towarowymi Intel Corporation w Stanach Zjednoczonych i innych krajach.
*Inne nazwy i marki mogą być własnością innych firm.
 

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar