2015-09-29

CIEKAWOSTKI

Francja od kuchni w Galerii Mokotów

Wyrafinowana haute cuisine czy lekka i szybka w przygotowaniu nouvelle couisine? Warzywny ratatouille, rybna zupa bouillabaisse i słodki creme brulee to tylko niektóre z flagowych dań kuchni francuskiej. Klienci warszawskiej Galerii Mokotów będą mogli przygotować je pod okiem szefa Michela Moran. 3 października, zabierze nas w kulinarną podróż po Francji. Wszystkich chętnych zapraszamy do Alei Smaków na warsztaty kulinarne, które odbędą się w ramach akcji French Touch.
 


Francja bardzo często nazywana jest europejską kolebką sztuki kulinarnej. Wykwintne potrawy niejednokrotnie stanowiły inspiracje dla światowych szefów kuchni. Subtelny smak francuskich dań swoje źródło ma m.in. w najwyższej jakości składnikach. Myśląc o kuchni francuskiej czujemy zapach świeżo wypiekanych croissantów czy pysznej, chrupiącej bagietki. Jednak kuchnia francuska nie jest jednolita. Różni się w zależności od regionu kraju. I tak północno-zachodnia część Francji słynie z potraw, w których główną rolę odgrywają owoce morza, a także tradycyjne wędliny. Centralna część to przede wszystkim Paryż, w którym na każdym rogu znajdziemy maleńką, klimatyczną kawiarenkę. To w niej zjemy aksamitne, dojrzewające sery. A ich niepowtarzalny smak wydobędzie lampka doskonałego lokalnego wina. Stolica kraju to także miejsce, w którym znajdują się restauracje z najdoskonalszą kuchnią na świecie. W północno–wschodniej części kraju, ze względu na wpływy niemieckie skosztujemy wspaniałego mięsnego gulaszu. Natomiast południowe, rozgrzane słońcem krańce, takie jak Prowansja czy Akwitania słyną z najpyszniejszych, dojrzałych, soczystych warzyw i owoców. 
 
Te i wiele innych informacji na temat subtelnych smaków kuchni francuskiej poznają wszyscy, którzy 3 października, w godzinach między 13.00 a 16.30 odwiedzą Galerię Mokotów. W mieszczącej się na ostatnim piętrze Alei Smaków rodowity Francuz, niekwestionowany mistrz kulinarny Michel Moran zabierze chętnych w aromatyczną podróż, podczas której zaprezentuje kulinarne arkana swojej ojczyny. W niedzielę wspólnie odkryjemy smaki uroczej Prowansji. Dodatkowo zainteresowane osoby podczas warsztatów kulinarnych będą mogły same przyrządzić wyjątkowe potrawy, którymi na co dzień delektują się Francuzi. Zapraszamy!
 
To wyjątkowe kulinarne spotkanie będzie miało miejsce w ramach obchodzonych w Polsce dni Francji, pod hasłem French Touch. Od 23 września do 10 października w całym kraju partnerzy wydarzenia, jak m.in. Galeria Mokotów zachęcają do celebrowania słynnego francuskiego szyku i stylu życia znanego jako „la belle vie”. 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar