2015-03-07

ROZRYWKA

Dzień Kobiet na CBS Drama, czyli filmy zamiast kwiatów!

Święto kobiet na CBS Drama będzie pełne niesamowitych historii o kobiecej sile! Zaczniemy od bajkowych „Wyznań siostry Kopciuszka” i „Życzenia Emmy”, które pokażą, że wszystko jest możliwe. Następnie przeniesiemy się do świata westernów familijnych dzięki „Historii z domku na prerii”, jego kontynuacji „Historii z domku na prerii II” oraz „Doktor Quinn: Serce na dłoni”, w którym ponownie spotkamy się z uwielbianą przez widzów dr Mike. Wieczorem będziemy szukać właściwej drogi, podczas której spróbujemy „Złapać spadającą gwiazdę”, a za sprawą opartego na faktach obrazu „Kiedy Billie pokonała Bobby’ego” przekonamy się, że kobiet nie należy lekceważyć.
 


Historia domku na prerii 
Wszyscy znamy bajkę o Kopciuszku, ale 8 marca o 7:00 w filmie „Wyznania siostry Kopciuszka” poznamy tę opowieść z zupełnie innej strony, przedstawioną w nieco bardziej realistycznej konwencji. W scenerii XVII-wiecznej Holandii śledzimy losy przyrodniej siostry Kopciuszka – Iris. Choć jest przeciętnej urody, to posiada inteligencję i urok, którymi zjednuje sobie Mistrza – utalentowanego malarza, do którego żywi uczucie. Dziewczyna słusznie podejrzewa, że artysta także czuje do niej coś więcej, jednak matka Iris ma plan wydać ją za księcia i tu zaczynają się kłopoty oraz wkracza postać Kopciuszka. Wszystkie legendy mają gdzieś swój początek, prawda?
 
 „Życzenie Emmy” to opowieść o naprawianiu błędów z przeszłości. Przez całe swoje życie Emma winiła córkę za śmierć syna w wypadku samochodowym. Ta tragedia doprowadziła do rozpadu jej rodziny. Kiedy Emma jest już staruszką dostaje drugą szansę - pewnej nocy znów staje się młodą kobietą. Zamierza zamieszkać z córką jako opiekunka do dzieci, by w ten sposób być blisko rodziny. Chce pomóc im uwierzyć w szczęście rodzinne i uleczyć rany sprzed lat. „Życzenie Emmy” spełni się o 9:00 na CBS Drama. 

 
Południowa Dakota, XIX wiek. „Historia z domku na prerii” to pełna przygód opowieść o niezwykle ciekawym, ale trudnym życiu Laury Ingalls Wilder, autorki popularnych książek o domku na prerii. W roli Laury zobaczymy znaną z serialu „Jezioro marzeń” Meredith Monroe. Walka z przeciwnościami losu z nutką romantyzmu – to wszystko czeka na widzów 8 marca o 14:00 na kanale CBS Drama. 
 
„Historia z domku na prerii II” – Laura (Meredith Monroe – Jezioro marzeń) i Almanzo Wilder (Walton Goggins – Django, Tożsamość Bourne’a) podejmują decyzję o opuszczeniu domu w południowej Dakocie. Wraz z córką Rose (w tej roli Skye McCole Bartusiak – Patriota, Nikomu ani słowa) ruszają krytym wozem do Missouri w poszukiwaniu bezpieczniejszej przyszłości. To niezwykle ciężka wyprawa i tylko upór i siła woli bohaterów pomogą ją przetrwać. Laura opisuje codzienne perypetie i trudy podróży w listach do rodziców,, a wieczorami tworzy barwne opowieści, które kiedyś opublikuje. Emisja 8 marca o 16:00.

 
 
 
 
„Doktor Quinn: Serce na dłoni” – 8 marca o godz. 18:00 widzowie ponownie spotkają się z Jane Seymour, Joe Lando oraz innymi aktorami znanymi z serialu Doktor Quinn. Tym razem zobaczymy ulubionych bohaterów w zupełnie innej scenerii: dr Mike (Seymour) wraz z kochającym mężem Sully’m (Lando) powróci do Bostonu, by świętować ukończenie studiów medycznych przez ich córkę. Niestety szczęście rodziny zostanie zakłócone przez problemy związane z pogarszającym się stanem zdrowia matki Michaeli. 
 
„Złapać spadającą gwiazdę” – Sydney Clarke jest sławną aktorką w Hollywood. Wydaje się, że ma wszystko czego można zapragnąć, jednak podczas kręcenia kolejnego filmu odkrywa, że jej narzeczony ma kochankę. W szale wybiega z planu wprost do lasu, gdzie momentalnie się gubi. Przez przypadek trafia do małego miasteczka w New Hampshire, gdzie nikt jej nie rozpoznaje. Postanawia na jakiś czas uciec od blasku fleszy. Z czasem odnajduje  spokój i sens w prowincjonalnym życiu. Kiedy jej tożsamość wyjdzie na jaw Sydney stanie przed decyzją: czy dalej wieść zwyczajne życie, czy kontynuować karierę, na którą tak ciężko pracowała. O tym co wybierze przekonamy 8 marca o 22:00.

 
 
„Kiedy Billie pokonała Bobby’ego”. W 1973 roku słowo „feminizm” powszechnie budziło negatywne skojarzenia, a tenis był dyscypliną zdominowaną przez mężczyzn. Wtedy właśnie Bilie Jean King (grana przez zdobywczynię Oscara Holly Hunter - Pianino) zmierzyła się z Bobbym Riggsem (w tej roli Ron Silver - Ali, Prezydencki  Poker), 55-letnim tenisistą, dawnym zwycięzcą Wimbledonu, który po pokonaniu liderki rankingu tenisistek, Margaret Court ogłosił się „mistrzem kobiecego tenisa”. Rozwścieczona jego seksistowskimi odzywkami Billie Jean King zgodziła się na rozgrywkę zapowiadaną jako „Pojedynek płci”. Czując za sobą wsparcie tenisistek, pewna siebie weszła na kort i rozgromiła Bobby'ego Riggsa piłka po piłce, przed kamerami i przy wielkiej medialnej wrzawie powstałej wokół meczu. Billie Jean King pokonała Bobby'ego Riggsa  w trzech setach i na zawsze zmieniła świat zawodowego sportu kobiet. Kluczowe momenty tego wydarzenia widzowie mogą obejrzeć w tym fascynującym, opartym na faktach filmie 8 marca o północy. 

 
 
Godziny emisji filmów z cyklu specjalnego w Dzień Kobiet 8 marca:
 
 
„Wyznania siostry Kopciuszka” – 7:00
„Życzenie Emmy” – 9:00
„Historia z domku na prerii” – 14:00
„Historia z domku na prerii 2” – 16:00
„Doktor Quinn: Serce na dłoni” – 18:00
„Złapać spadającą gwiazdę” – 22:00
„Kiedy Billie pokonała Bobby’ego” – 00:00
 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar