2015-01-16

WARTO WIEDZIEĆ

Wielki sukces konferencji PIĘKNA, BO SZCZĘŚLIWA

Tagi: kobieta
O tym, że kluczem do sukcesu w walce z chorobą nowotworową jest pozytywne nastawienie, optymizm i wiara w zwycięstwo, przekonywały w poniedziałek (12.01.2015 r.) organizatorki konferencji „Piękna, bo szczęśliwa” – Agnieszka Świst-Kamińska i Ilona Adamska, a także zaproszeni goście, wśród których pojawiła się m.in. Otylia Jędrzejczak i Emilia Raszyńska-Czerkawska.
 Podczas spotkania zorganizowanego w Hotelu Nadmorski w Gdyni spotkało się ponad 130 kobiet, wśród których sporą część stanowiły członkinie Stowarzyszenia Amazonek Gdyńskich. Wyjątkowy event oficjalnie rozpoczęła Katarzyna Gruszecka Spychała – wiceprezydent Miasta Gdyni ds. gospodarki. 
 
Odczytany został również oficjalny list, który do organizatorów i wszystkich gości wystosował poseł na Sejm RP Ryszard Kalisz. Pisał: „Cieszę się z waszej inicjatywy. Sprzyja ona drugiemu człowiekowi. W obliczu choroby ta pomoc jest szczególnie potrzebna. Organizując takie spotkania, dajecie Panie przykład niezłomności charakteru, zanosząc uśmiech oraz radość setkom kobiet, które potrzebują wsparcia, szczególnie w pierwszym okresie choroby”.
 
Jako pierwsza prelekcje rozpoczęła Ania Lasota, przedstawicielka marki MARY KAY, która ma za sobą chorobę nowotworową i która wygrała walkę z rakiem. Opowiadała o zmaganiach z chorobą oraz o roli, jaką odgrywa pozytywne nastawienie.
 
– Często staramy się zaspokajać potrzeby wszystkich wokół, zapominając o sobie. Pozwólmy sobie na odrobinę egoizmu i pokochajmy siebie. Dzięki temu będziemy mogły docenić te najmniejsze rzeczy, takie jak uśmiech i życzliwość innych – mówiła.
 
O uśmiechu i pozytywnym nastawianiu do życia – także w trakcie choroby – odpowiedziała również Ilona Adamska, redaktor naczelna magazynu Imperium Kobiet oraz współorganizatorka spotkania. Według niej optymizm, wiara i dobra energia to klucz do sukcesu w każdej dziedzinie życia.
 
Druga część konferencji poświęcona była wpływowi żywienia na proces dochodzenia do zdrowia. Prezentacja na ten temat została przygotowana przez Emilię Raszyńską-Czerkawską, która na co dzień jest trenerem zdrowia i żywienia.
 
Gościem specjalnym spotkania była Otylia Jędrzejczak, mistrzyni olimpijska w pływaniu, która w inspirującej opowieści o trudnych początkach swojej kariery przekonywała, że każda porażka jest tylko przystankiem na drodze do sukcesu. Jej wypowiedziom nieustannie towarzyszyły salwy śmiechu i gromkie brawa publiczności.
 
– Jesteście dla mnie żywymi dowodami na niezłomność ludzkiego charakteru, dlatego chciałabym dodać wam dzisiaj jeszcze więcej pozytywnej energii i siły do walki. Pamiętajcie, że siła tkwi w nas samych i ze wszystkim jesteśmy w stanie sobie poradzić. Musimy tylko uwierzyć. Zawsze miałam głowę pełną marzeń, ale spełniają się tylko wtedy, gdy przekształcimy je w cele – przekonywała.
 
Ostatnią prelegentką poniedziałkowego spotkania była Agnieszka Świst-Kamińska. Jako znany i ceniony style coach oraz coolhunter opowiadała o tym, że bardzo często wystarczy zmienić ubranie, by być inaczej postrzeganą. Mówiła o znaczeniu kolorów, a także podkreślała, że realizacja założonych celów wizerunkowych w przypadku Amazonek opiera się na ścisłej współpracy z dietetykami i psychologami.
 
Wisienką na torcie poniedziałkowego spotkania była aukcja charytatywna, podczas której licytowano obrazy pochodzące z internetowej galerii sztuki BE-ART exclusive oraz akt autorstwa Joanny Sarapaty. Zlicytowano również specjalnie zaprojektowaną na tę okazję koszulkę projektu Sylwii Majdan. Zaciętą licytację poprowadził Ryszard Rembiszewski, a kwota prawie 3000 złotych została przekazana na rzecz Stowarzyszenia Amazonek Gdyńskich.
 
– Stowarzyszenie Amazonek Gdyńskich działa już od osiemnastu lat i zrzesza blisko 210 członkiń. Problem raka jest wciąż otwarty i musimy pamiętać, że w równym stopniu dotyczy także mężczyzn, więc namawiajmy ich na badania. Nasze stowarzyszenie pomaga kobietom zdiagnozowanym, tym, które są obciążone czynnikami ryzyka, a także takim, które przeszły już zabiegi operacyjne. Nasza dewiza jest prosta – pomagając innym, pomagamy sobie – powiedziała Łucja Mikołajczyk, prezes Stowarzyszenia Amazonek Gdyńskich.
 
Organizatorki spotkania przygotowały dla przybyłych pań atrakcyjne prezenty, m.in. kosmetyki i słodkości. Na zakończenie eventu odbył się konkurs, w którym do wygrania były nagrody o wartości prawie 10 000 zł, a wśród nich: bielizna, elegancka biżuteria, vouchery do SPA, zabiegi kosmetyczne, bony zakupowe. Nagrodą główną ufundowaną przez sponsora strategicznego eventu – firmę TOYOTA WALDER – był niezapomniany weekend z pełnym bakiem Toyotą RAV4.
 
Partnerzy i sponsorzy wydarzenia:
303 Avenue
Abaco Sun
Arkana
AXAMI
Biznes na fali
Business Woman&Life
Centrum Riviera
Dolce Vita
Emanuel Berg
Express Biznesu
Galeria Be-Art Exclusive
Gdynia Kulturalna
Goplana
Miasto Gdynia
MOPS
Pomorski Klub Biznesu
Pomorska. TV
Potis&Verso
Prestiż
Radio Gdańsk
Repechage
Robert Kupisz
Sylwia Majdan
Telewizja Gdańsk
Toyota WALDER
ITAKA
ZIAJA
MARAMBA
SPA WIENIAWA

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar