2014-11-16

PATRONATY

Spotkanie z terapią tańcem i ruchem

 AKADEMIA ZDROWEGO ŻYCIA

zaprasza na

SPOTKANIE Z TERAPIĄ TAŃCEM I RUCHEM
 
29 listopada (sobota), godz. 11.00-15.00
budynek Fundacji Państwa Podziemnego, ul. Zielna 39, IV piętro
 
Spotkanie poprowadzi dr Izabela Dominko 


terapeuta DMT (DANCE/MOVEMENT THERAPY - terapia tańcem i ruchem), doktor nauk humanistycznych, trener i coach oraz członek założyciel Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Tańcem i Ruchem, współtwórczyni idei freedance w Polsce
 

Kilka słów od dr Izabeli: 
 
Nasze ciało jest nami. Są w nim wszystkie nasze tendencje nadmiarowe i braki. Wszelkie zaburzenia równowagi mają swój sens i przyczynę. Nadwaga w wielu przypadkach ma swoje podłoże lękowo-agresywne. Są to rytmy i jakości w ciele, które sprawiają, że z automatu w sytuacji niepokoju radzimy sobie zajadaniem, napinaniem mięśni i zatrzymywaniem płynów w organizmie. Te strachy i agresje są różnorodne. 
 
Energia lęku i agresji potrzebuje zostać spuszczona z ciała drżeniem i uderzeniem. Jeśli damy sobie bezpieczną przestrzeń na podążanie za ciałem i zaczniemy go słuchać, ono nas zaprowadzi do realizacji swojego najgłębszego wewnętrznego potencjału. To trochę potrwa, bo ciało trenowane i nadmiarowo odchudzane nie złoży nagle broni i nie otworzy się. Naiwnie byłoby sądzić, że Cesarz – Umysł traktujący do tej pory swoje Ciało jak niewolnika (obiektowe traktowanie) – zdecyduje się nagle pielęgnować zasady głębokiej demokracji. 
 
Będziemy wspierać Umysł w odnalezieniu łagodności, uważności i szacunku do siebie, a ciało to usłyszy i zacznie otwierać dawno zabarykadowaną Bramę Łączącą Ciało i Umysł w Jedno. Pojawi się spontaniczność, szacunek do intuicji, radość i gotowość na nieznane. 
 
Każdy warsztat terapii tańcem i ruchem jest unikalny i jedyny w swoim rodzaju, bo każdy człowiek ma swoje unikalne jakości zakodowane w ciele, jego ruchu i oddechu. 
 
Poczuć, dotknąć i doświadczyć będzie okazja podczas warsztatu 29 listopada br., który może przerodzić się w cykl. 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar